Tužioci su prošle godine poslali sudske pozive i postavljali pitanja u okviru kriminalističke istrage velike porote, navodi se u izveštaju WSJ i dodaje da su takođe tražili evidenciju u vezi sa sadržajem droge ili nezakonitom prodajom narkotika preko Meta platformi.
U ovoj istrazi pomogla je i američka Uprava za hranu i lekove (FDA), dodaje list, ali napominje da istrage ne dovode uvek do optužbi za prekršaje.
"Prodaja zabranjenih droga je protivna našoj politici i radimo na pronalaženju i uklanjanju ovog sadržaja sa naših usluga. Meta proaktivno sarađuje sa organima za sprovođenje zakona u borbi protiv prodaje i distribucije nedozvoljenih droga", preneo je WSJ komentar potparola Mete.
Predsednik Mete za globalne poslove Nik Kleg saopštio je da se ta kompanija udružila sa Stejt departmentom, Kancelarijom Ujedinjenih nacija za droge i kriminal i društvenom mrežom Snepčet, kako bi pomogla u obustavi prodaje sintetičkih droga na mrežama i edukaciji korisnika o povezanim rizicima.
Meta, FDA i kancelarija državnog tužioca Virdžinije nisu odmah odgovorili na Rojtersov zahtev za komentar.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar