Signal birača je jasan, rekao je De Kro i istakao da je zemlji potrebna nova vlada brzo, sa punim ovlašćenjima.
	 
	"Za nas je posebno teško veče, izgubili smo. Od sutra ću biti premijer u ostavci", rekao je sinoć svojim pristalicama De Kro, pošto je prema izlaznim anketama njegova stranka zabeležila rezultat od 5,7 odsto, odnosno pad od 2,9 odsto u odnosu na izbore 2019. godine.
															
                                
                                
                                
                                
							
							
	De Kro će ostati na funkciji privremenog premijera do formiranja nove vlade.
	 
	Pored njega, ostavku je najavio i predsednik stranke Tom Ongena.
							                                
							
                            
                            
                            
                            
                            
	Sinoć je, posle rezultata evropskih izbora, vladu raspustio i predsednik Francuske Emanuel Makron.
                            
                            
								
								
							 
                            OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
                                Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
                            
							
							
Komentari 5
Gagi
Rile
Sima
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar