U Austriji, koja je pogođena obilnim padavinama koje je centralnoj i istočnoj Evropi doneo ciklon Boris, najteža situacija sa poplavama je u pokrajini Donja Austrija.
Foto: Beta/AP
Zbog obilnih padavina saobraćaj u Beču je delimično obustavljen, škole su u vanrednom režimu, mnoge ulice su zatvorene, a do nekih zgrada se može doći samo čamcem, javljaju austrijski mediji.
List Hojte prenosi da je javni prevoz u zastoju i da je podzemna železnica delimično zatvorena zbog kvarova metroa usled poplava izazvanih obilnim kišama.
Bečki Kurir navodi da se u glavnom gradu Austrije do nekih zgrada može doći samo čamcem.
U Beču je do sada u nevremenu šest osoba povređeno, saopštile su gradske vlasti na konferenciji za novinare u nedelju popodne.
Stotine ljudi spaseno je tokom vikenda u Donjoj Austriji, koja je teško pogođena poplavama i proglašena za područje katastrofe.
Ogromne količine kiše, ponegde čak četiri puta veće od prosečnih vrednosti u septembru, dovele su do izuzetno teške situacije u istočnoj Austriji.
Iako je noć između nedelje i ponedeljka u Donjoj Austriji bila mirna, meteorolozi su za danas prognozirali jaku kišu, navodeći da će pasti i do 60 litara kiše po kvadratnom metru.
Ciklon Boris doneo je obilne kiše centralnoj i istočnoj Evropi, a u poplavama je, prema jučerašnjim podacima, poginulo najmanje sedam ljudi.
Vodostaj reka u centralnoj Evropi nastavlja da raste, uključujući i Dunav. Gradonačelnik Budimpešte Gergelj Karačonji izjavio je u nedelju da Budimpešti preti najveća poplava u poslednjoj deceniji.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Od početka oktobra 2025. godine u Alpima i drugim planinskim područjima Evrope u lavinama je stradalo najmanje 135 osoba, pokazuju podaci Evropske službe za upozorenje na lavine.
Postepeno povećanje starosne granice za državnu penziju sa 66 na 67 godina počelo je u Velikoj Britaniji, a promene će najpre pogoditi nove penzionere rođene posle 6. aprila 1960. godine.
Cene goriva u Hrvatskoj porasle su od ponoći, pa litar benzina sada iznosi 1,66 evra, što je za četiri centa više, dok je cena dizela povećana za 12 centi na 1,85 evra.
Američki potpredsednik Džej Di Vens putuje danas u Mađarsku sa misijom da pruži podsticaj predizbornoj kampanji aktuelnog premijera Viktora Orbana, čija se ambicija da bude ponovo izabran suočava sa velikim teškoćama.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da je rok do danas do 20 sati po istočnoameričkom vremenu, koji je postavio Iranu za postizanje mirovnog sporazuma, konačan.
Iranski zvaničnik Alireza Rahimi pozvao je građane, posebno mlade, da formiraju "žive lance" oko elektrana nakon pretnji američkog predsednika Donalda Trampa o novim napadima na infrastrukturu nakon isteka ultimatuma.
Mađarski ministar nacionalne odbrane Krištof Salaj-Bobrovnički izjavio je da su Mađarske odbrambene snage pojačale zaštitu mađarskog dela gasovoda Turski tok, sa šest jedinica kopnenih snaga, kao i vazdušnim patrolama.
Vlasti Irana su odbacile najnoviji predlog za prekid vatre u ratu sa SAD i Izraelom i zatražile trajnu obustavu neprijateljstava, prenela je iranska država agencija IRNA.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije saopštilo je danas da od petka, 10. aprila počinje puna primena Sistema za ulazak u Evropsku uniju (EES).
Premijer Mađarske Viktor Orban, koji obilazi mađarski deo gasovoda u Kiškundorošmi u oblasti Segedina, izjavio je da je situacija izuzetno ozbiljna i da, za sada, snabdevanje Mađarske gasom nije ugroženo.
Grupa za praćenje interneta NetBloks objavila je da je isključenje interneta u Iranu najduže nacionalno isključenje interneta ikada zabeleženo u bilo kojoj zemlji.
Američki predsednik Donald Tramp sinoć je odložio svoj ultimatum Iranu za još 24 sata, sada ga postavljajući za "utorak u 20 časova" po vašingtonskom vremenu, što je dva časa ujutro u sredu po srednjeevropskom vremenu.
Senegal je danas zabranio sve inostrane posete vladinih zvaničnika osim onih koje su od suštinskog značaja, kao deo mera štednje izazvanih energetskom krizom povezanom sa ratom u Iranu.
Mađarska, Srbija, Turska i Rusija preduzeće odlučne mere kako bi zaštitili gasovod Turski tok duž celog tog gasovoda u Evropi, saopštio je šef diplomatije Mađarske Peter Sijarto.
Ukrajinsko ministarstvo spoljnih poslova odbacilo je umešanost te zemlje u pokušaj sabotaže dela gasovoda Turski tok kod Kanjiže, koji povezuje gasnu infrastrkuturu Srbije i Mađarske.
Dobitnik Nobelove nagrade za mir i bivši generalni direktor Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) Mohamed El-Baradej pozvao je međunarodnu zajednicu da zaustavi "ludilo" američkog predsednika Donalda Trampa.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar