Jedna osoba je poginula, a nekoliko je povređeno kada se privatni avion pevača benda "Mötley Crüe" Vinsa Nila sudario sa drugim avionom na aerodromu u Skotsdejlu u Arizoni.
Foto: Beta/AP
Nilov avion je pri sletanju skrenuo s piste i udario u parkirani avion, naveo je njegov portparol Vorik Robinson u saopštenju.
U pevačevom avionu bila su dva pilota i dva putnika, ali on nije bio među njima.
Dve osobe povređene u sudaru prevezene su u bolnicu, a jedna je u stabilnom stanju u bolnici, rekao je načenik vatrogasne službe Skotsdejla Dejv Folio.
Dodao je da spasioci rade na izvlačenju tela poginule osobe.
Koordinatorka za planiranje i saradnju sa avio-kompanijama na aerodromu u Skotsdejlu Keli Kuster rekla je da se sumnja da se levi točak Nilovog aviona nije spustio pri sletanju i da je to izazvalo sudar.
Kuster je navela da je jedna osoba bila u parkiranom avionu.
Aerodrom u Skotsdejlu popularno je odredište za avione koji dolaze i odlaze iz oblasti Feniksa, naročito tokom velikih sportskih događaja kao što je turnir u golfu.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković je posle telefonskog razgovora s predsednikom Zoranom Milanovićem izjavio da Hrvatska "u ovom trenutku" neće pristupiti Odboru za mir američkog predsednika Donalda Trampa.
Gradsko veće Sarajeva dalo je saglasnost da se grad pridruži krivičnom postupku koji se vodi pred nadležnim pravosudnim organima u Milanu u slučaju "snajper turizma".
Jedna osoba je ranjena i u kritičnom je stanju u pucnjavi u koju je uključena granična patrola blizu američko-meksičke granice, javile su danas vlasti američke države Arizone.
Španija će isplatiti odštetu od 20 miliona evra žrtvama železničke nesreće u kojoj je poginulo 45 osoba, dok je više od 150 povređeno, izjavio je danas ministar saobraćaja Oskar Puente.
Pažnju u Crnoj Gori privukla je seks afera, a u fokusu su se našli doskorašnji savetnik za bezbednost predsednika Dejan Vukšić i državna sekretarka Mirjana Pajković.
Indija i Evropska unija su u ponedeljak postigle "značajan" sporazum o slobodnoj trgovini, koji se ocenjuje kao najveći do sada, rekao je indijski premijer Narendra Modi.
Osamdeset devet osoba povređeno je kada je grom udario u blizini skupa podrške bivšem predsedniku Žairu Bolsonaru u Braziliji, dok su demonstranti tražili njegovo oslobađanje iz zatvora.
Većina građana EU potištena je zbog globalne situacije, stanja u njihovim zemljama, okolnosti u kojima žive i zbog opasnosti koju krije politika američkog predsednika Trampa, pokazuje anketa koju je objavio Politiko.
Crna Gora je danas u Briselu zatvorila još jedno poglavlje u pregovorima o članstvu sa Evropskom unijom (EU) i sada joj preostaje da zatvori još 20 od 33 poglavlja da bi zaokružila proces pridruživanja.
Svetska policijska akcija protiv trgovaca ljudima i krijumčara migranata koju je koordinisao Interpol, dovela je do hapšenja više od 3.700 osumnjičenih.
Vojska Sjedinjenih Američkih država i dalje je najveća vojna sila na planeti, a prati je Rusija, dok je Srbija na 63. mestu, pokazuje rang lista portala "Global firepower" (GFP).
Zimska oluja koja je zahvatila veći deo Sjedinjenih Američkih Država odnela je do sada najmanje sedam života, bez struje je više od 860.000 domaćinstava, a otkazano je oko 12.000 letova.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar