Hakeri su ukrali kriptovalute širenjem aplikacija za trgovanje kriptovalutama koje su modifikovane da uključuju malver koji olakšava krađu, saopštio je FBI.
Krađa ranije ovog meseca usmerena na Bibit, jednu od najvećih svetskih kripto berzi, predstavlja još jednu u kojoj je učestvovao tim hakera koje je američka vlada identifikovala pod imenima TraderTraitor i Lazarus Group.
"Pripadnici TraderTraitor brzo rade i konvertovali su deo ukradene imovine u bitkoin i drugu virtuelnu imovinu koja je raspršena na hiljade adresa", saopštio je FBI i dodao da se očekuje da će se ta imovina dalje oprati i na kraju pretvoriti u legalnu pravu valutu.
Severnokorejski državni mediji nisu komentarisali ni krađu ni optužbe FBI. Misija Pjongjanga pri Ujedinjenim nacijama u Ženevi nije odgovorila na zahtev Asošiejted presa za komentar.
Severna Koreja je u poslednjih pet godina ukrala oko 1,2 milijarde dolara kriptovalute i druge virtuelne imovine, prema južnokorejskoj špijunskoj agenciji. Ona predstavlja redak izvor preko potrebnog stranog novca za podršku svojoj krhkoj ekonomiji i finansiranje njenog nuklearnog programa suočenog sa intenzivnim sankcijama UN.
Ekspertski panel UN odvojeno je rekao da istražuje 58 sumnjivih sajber-napada Severne Koreje u periodu od 2017. do 2023. godine u kojima je ukradeno oko tri milijarde dolara kako bi se navodno pomoglo u finansiranju razvoja oružja za masovno uništenje u zemlji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
dvebebe
Zemlja čudesa
Pobesneli Laloš
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar