Tramp redom "načestitao" Uskrs: Na tapetu "ludi" levičari, pospani Bajden i kradljivci izbora
Američki predsednik Donald Tramp je na svojoj društvenoj mreži "Trut Soušal" uputio neuobičajenu čestitku za Uskrs, koju je iskoristio da napadne "lude levičare" i svog prethodnika Džoa Bajdena.
Foto: Beta/AP
Tramp je, inače, okrivio Bajdena "za ulazak brojnih kriminalaca u zemlju", a Uskrs je čestitao i "svima koji su pokrali izbore 2020. godine".
"Srećan Uskrs svima, uključujući i radikalne levičarske ludake koji se tako žestoko bore i spletkare da vrate u našu zemlju ubice, narko bosove, opasne zatvorenike, mentalne bolesnike, dobro poznate članove bande MS-13 i ljude koji tuku žene", naveo je Tramp.
Uskršnju čestitku je uputio i "slabim i neefikasnim sudijama" i policajcima koji dopuštaju da se na američku naciju "nastavi napad, koji je toliko nasilan da ga nikada nećemo zaboraviti".
"Pospani Džo Bajden je namerno dozvolio milionima kriminalaca da uđu u našu zemlju kroz politiku otvorenih granica, što će ući u istoriju kao najkatastrofalnija odluka ikada doneta", poručio je Tramp.
Za Bajdena je napisao da je bio ubedljivo najgori i najnesposobniji američki predsednik, "čovek koji apsolutno nije imao pojma šta radi".
"Ali njemu, onome ko je upravljao i manipulisao potpisivanjem odluka (možda naš pravi predsednik) i svim ljudima koji su varali na predsedničkim izborima 2020. kako bi ovaj krajnje destruktivni moron bio izabran, s puno ljubavi, iskrenosti i privrženosti želim srećan Uskrs", napisao je Tramp.
Zanimljivo je da je Tramp tu poruku objavio samo nekoliko minuta pošto je poslao poruku u potpuno drugačijem tonu, preneo je CNN.
"Melanija i ja želimo svima srećan Uskrs. Bilo da idete u crkvu ili gledate službu od kuće, neka ovaj dan bude pun mira i radosti za sve koji slave vaskrsenje Isusa Hrista", naveo je Tramp.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Japan ponovo pokreće najveću nuklearnu elektranu na svetu
22.12.2025.•
0
Skupština prefekture Nigata je izglasala poverenje guverneru te prefekture Hideju Hanazumiju, koji je prošlog meseca podržao ponovno pokretanje najveće nuklearne elektrane na svetu - Kašivazaki-Karive.
Nakon nesreće u kojoj je poginuo turista: Delovi durmitorske žičare poslati na veštačenje
22.12.2025.•
0
Delovi žičare na Durmitoru, na kojoj se u subotu dogodila nesreća u kojoj je poginuo nemački državljanin, po nalogu tužilaštva poslati su na veštačenje, i utvrđuje se uzrok proklizavanja korpe na žičari "Savin kuk 2".
Tramp ne odustaje od Grenlanda: Imenovao specijalnog izaslanika za tu teritoriju Danske
22.12.2025.•
0
Predsednik SAD Donald Tramp imenovao je guvernera savezne države Luizijane Džefa Landrija za specijalnog američkog izaslanika za Grenland, velike danske poluautonomne teritorije.
Trampova administracija negira da pokušava da prikrije povezanost sa Epstinom
22.12.2025.•
0
Ministarstvo pravde SAD je negiralo da je administracija predsednika Donalda Trampa cenzurisala informacije u slučaju Džefrija Epstina, dok jača kritika zbog objavljivanja značajno redigovanih istražnih dokumenata.
Preminuo glumac Džejms Ranson
22.12.2025.•
2
Džejms Ranson, glumac koji je tumačio Zigija Sobotku u HBO seriji "The Wire" i pojavljivao se u mnogim drugim TV emisijama i filmovima, preminuo je u 46. godini.
SAD zaplenile još jedan tanker kod obale Venecuele
21.12.2025.•
5
Sjedinjene Američke Države (SAD) zaplenile su tanker za prevoz nafte koji je nedavno isplovio iz Venecuele, saopštilo je Ministarstvo za unutrašnju bezbednosti SAD.
Državljanin Srbije uhapšen u Crnoj Gori zbog ucenjivanja žene
21.12.2025.•
0
Pripadnici Odeljenja bezbednosti Budva uhapsili su srpskog državljanina A. H. (41).
Žičara na Durmitoru na kojoj se dogodila nesreća stara 35 godina, jedan stub nedostaje
21.12.2025.•
2
Žičara na kojoj se u subotu dogodila nesreća stara je oko 35 godina i, prema dostupnim informacijama, nedostaje joj jedan stub, navodi RTCG.
Rusija namerava da razvija saradnju sa SAD na Arktiku, u planu i međukontinentalni tunel
21.12.2025.•
3
Rusija namerava da razvija saradnju sa SAD u oblasti Arktika izjavio je direktor Ruske fonda za direktna ulaganja (RFPI) Kiril Dmitrijev.
Rekordan broj osuđenih za izdaju i špijunažu u Rusiji ove godine
21.12.2025.•
1
Ruski sudovi su tokom ove godine osudili 468 ljudi za izdaju, špijunažu, tajnu saradnju sa strancima i pomaganje neprijatelju, prema podacima Analitičkog centra Kirilo Parubec.
Rusija raskida sporazume o vojnoj saradnji sa evropskim zemljama
20.12.2025.•
3
Ruska vlada je ovlastila Ministarstvo odbrane da raskine nekoliko sporazuma o vojnoj saradnji sa evropskim zemljama.
Sukobi pristalica stranke "Albanija nastaje" i policije ispred vlade
20.12.2025.•
0
Pristalice partije "Albanija nastaje" sukobile su se danas sa policijom ispred kancelarije predsednika vlade, na protestu kojim su tražili ostavku premijera Edija Rame zbog koruptivnih poslova vlasti.
Nesreća na Durmitoru: Jedna osoba poginula, jedna teško povređena, a troje satima bilo zaglavljeno na žičari
20.12.2025.•
4
U nesreći koja se dogodila na žičari, na Savinom kuku, na Durmitoru, poginuo je nemački državljanin, dok je njegova supruga povređena, objavili su podgorički mediji.
Zelenski: SAD nude novi format razgovora koji uključuje Rusiju i Ukrajinu
20.12.2025.•
1
Američke vlasti su ponudile potencijalni novi format za mirovne pregovore između Ukrajine i Rusije, uz učešće američkih i moguće evropskih izaslanika, izjavio je danas ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Britanija smanjila sredstva za suzbijanje ruskog uticaja na Zapadnom Balkanu
20.12.2025.•
1
Velika Britanija smanjila je finansijsku pomoć za suprotstavljanje uticaju Rusije i širenju dezinformacija na Zapadnom Balkanu, piše Gardijan.
Italijanska policija uhapsila više od 380 osoba i zaplenila 1,4 tone droge
20.12.2025.•
0
U Italiji su uhapšene 384 osobe i zaplenjeno je oko 1,4 tone droge u velikoj operaciji italijanske policije protiv trgovine drogom.
Nesreća na žičari na Durmitoru, jedna osoba poginula
20.12.2025.•
2
Jedna osoba poginula je u nesreći koja se danas dogodila na žičari na Savinom kuku na Durmitoru.
Dečaku u Osijeku petarda eksplodirala u ruci, ostao bez dva prsta
20.12.2025.•
0
Desetogodišnjaku u Osijeku u ruci je eksplodirala petarda, a zbog teških povreda amputirana su mu dva prsta leve ruke, objavila je osiječka policija.
Tramp najavio "Patriotske igre" za 2026, usledila poređenja sa "Igrama gladi"
20.12.2025.•
0
Predsednik SAD Donald Tramp najavio je da će Bela kuća biti domaćin takmičenja "Patriot Games", koje će okupiti mlade sportiste iz svih saveznih država i teritorija, u okviru proslave 250. godišnjice SAD.
Bivši pakistanski premijer Imran Kan i njegova supruga osuđeni na po 17 godina zatvora
20.12.2025.•
3
Pakistanski sud osudio je bivšeg premijera Imrana Kana i njegovu suprugu Bušru Bibi na po 17 godina zatvora u slučaju korupcije poznatom kao Tošahana 2, prenela je novinska agencija PTI.
Da predupredi još veće zagađenje vazduha: Sofija uvodi vikend zelene karte
20.12.2025.•
0
Opština Sofija u Bugarskoj najavila je uvođenje vikend zelene karte za javni prevoz od 20. do 22. decembra, kao preventivnu meru zbog visokog nivoa zagađenja vazduha i najavljenog formiranja magle.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar