Ministar odbrane BiH izdao naređenje da se Dodiku zabrani ulazak na vojne lokacije

Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez izdao je naređenje da se predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku ne dopusti ulazak na vojne lokacije.
Ministar odbrane BiH izdao naređenje da se Dodiku zabrani ulazak na vojne lokacije
Foto: 021.rs (arhiva)

Helez je načelniku Zajedničkog štaba Oružanih snaga BiH izdao naređenje da se ulazak ne dozvoli ni predsedniku parlamenta RS Nenadu Stevandiću i entitetskom premijeru Radovanu Viškoviću, preneli su sarajevski mediji.

Naredba dolazi uoči Dana Vojske RS i Trećeg pešadijskog puka OS BiH, koji se obeležava u ponedeljak, 12. maja.

Centralna manifestacija će biti održana u kasarni Kozara u Banjaluci.

Za Dodikom, Stevandićem i Viškovićem raspisana je poternica Suda BiH, jer se nizu odazvali pozivu tužilaštva na saslušanje zbog sumnji da su počinili krivično delo "napad na ustavni poredak".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • zztop

    09.05.2025 12:18
    Kad se mile produhovljen vrati iz moskve osnovat će on svoju vojsku lojalista ...
  • Miko

    09.05.2025 11:10
    Haahahhaha, komeNdija !!
  • Kolega

    09.05.2025 10:01
    Sta ti je moc
    Zabranjujem svim vernicima u BIH da jedu mango nedeljom. Ali niko ne jede mango nedeljom. Nema veze, moram da naredim i pokazem moc.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Tri zemljotresa pogodila područje Kurilskih ostrva

Tri zemljotresa jačine veće od pet stepeni Rihterove skale zabeležena su jutros u Tihom okeanu, u blizini Severnih Kurilskih ostrva, saopštila je sahalinska filijala Jedinstvene geofizičke službe Ruske akademije nauka.

Reporteri bez granica nepoželjni u Rusiji

Rusko ministarstvo pravde proglasilo je nevladinu organizaciju za odbranu medija Reporteri bez granica (RSF) "nepoželjnom" u Rusiji, što de fakto znači da je zabranjena, u jeku gušenja svake kritike u zemlji.

Rusija i Ukrajina razmenile po 84 zarobljenika

Rusija i Ukrajina javile su da su razmenile po 84 ratna zatvorenika uoči samita ruskog predsednika Vladimira Putina i njegovog američkog kolege Donalda Trampa, koji se održava sutra na Aljasci.