Izraelska vojska najavljuje napade, stanovnici Gaze pozvani na evakuaciju

Izraelska vojska pozvala je danas stanovnike nekoliko naselja u gradu Gaze na evakuaciju, uoči napada na palestinskoj teritoriji gde Izrael već 20 meseci ratuje sa islamističkim pokretom Hamas.
Izraelska vojska najavljuje napade, stanovnici Gaze pozvani na evakuaciju
Foto: Beta/AP
Izraelske snage će "napasti svako područje koje se koristi za lansiranje raketa. Zbog vaše bezbednosti, odmah se evakuišite na zapad", napisao je portparol vojske Avičaj Adre na društvenoj mreži Iks (X).
Posle dvomesečnog primirja, Izrael je sredinom marta nastavio ofanzivu u Pojasu Gaze, pokrenutu napadom Hamasa na izraelsko tlo 7. oktobra 2023. godine, sa ciljem da primora islamistički pokret da oslobodi taoce koji se još uvek drže na toj teritoriji.
Pregovori o okončanju sukoba, uz posredovanje Egipta, Katara i SAD do sada su bili neuspešni.
Delegacija Hamasa je u sredu i četvrtak bila u Dohi, gde je razgovarala o primirju u Gazi sa egipatskim i katarskim posrednicima, bez "bilo kakvog opipljivog napretka", rekla su danas za AFP dva izvora bliska palestinskom pokretu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Zamenik zamenika

    06.06.2025 22:05
    @Luka @Биђ
    Ne brinete se toliko što putinov režim i rusija isto to rade u Ukrajini .Volite putina i rusiju?
  • Nenad

    06.06.2025 20:29
    U svoje vreme Jugoslavija je podrzavala stvaranje drzave Palestine. Danasnja srpska vlast to i ne pominje. Mozda je to zato sto Vucicev marketing vodi Izraelac Srulik Aajnhorn, vlasnik "Perception media" koji tvrdi da je Vucicu doneo 62 odsto glasova na izborima.
    Nedavno smo iz izraelskog dnevnika HAARETZ saznali da Vucic placa izraelske konsultante koji ga svojim "know-how" odrzavaju na vlasti. Pominje se i Aron Shaviv - vlasnik izraelske firme "Shaviv strategy and Campaigns" koji takodje vodi Vuciceve kampanje.
  • Ime

    06.06.2025 20:23
    Horor
    Ovo je strašno!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet