Tramp navodno pretio Putinu da će bombardovati Moskvu

Predsednik Donald Tramp rekao je na skupu donatora 2024. godine da je jednom pokušao da odvrati ruskog predsednika Vladimira Putina od napada na Ukrajinu, preteći da će u tom slučaju "bombardovati Moskvu".
Tramp navodno pretio Putinu da će bombardovati Moskvu
Foto: Beta/AP
"A onda je Putin rekao: 'Ne verujem ti.' Ali verovao mi je 10 odsto", dodao je Tramp, prema dobijenom audio-snimku prenosi CNN.
Američki predsednik je, takođe, tvrdio da je poslao sličnu poruku kineskom predsedniku Si Đinpingu, upozoravajući ga da će SAD bombardovati Peking ako Kina izvrši invaziju na Tajvan.
 
"Mislio je da sam lud. Ali nikada nismo imali problem", rekao je Tramp o Siju.
Snimci sa više zatvorenih događaja za prikupljanje sredstava u kampanji za Trampov drugi mandat u Njujorku i na Floridi 2024. godine, koje su dobili novinari Džoš Dozi, Tajler Pejdžer i Isak Arnsdorf, objavljeni su u njihovoj novoj knjizi "2024", a do sada nisu prezentovani javnosti, prenosi CNN.
Trampov tim je odbio da komentariše njihov sadržaj, navodi američka televizija. 
 
Ove nedelje Tramp je izrazio nezadovoljstvo zbog Putinovog odbijanja mirovnog dogovora sa Ukrajinom i rekao da ruski predsednik "prodaje gomilu gluposti" SAD-u.
 
"Nisam zadovoljan Putinom. Vrlo sam nezadovoljan njime", rekao je Tramp tokom sastanka svog kabineta, navodi CNN.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • ФФ

    09.07.2025 13:30
    Пас који лаје не уједа.
  • Бранислав

    09.07.2025 08:45
    Истина
    Ако је ово рекао Путину и Сиу он је свакако болестан .

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet