Tramp planira da se sledeće nedelje sastane sa Putinom

Predsednik SAD Donald Tramp ima nameru da se već sledeće sedmice sastane oči u oči sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, piše Njujork tajms pozivajući se na svoje izvore.
Tramp planira da se sledeće nedelje sastane sa Putinom
Foto: Beta/AP

Prema tim izvorima, Tramp je taj plan izneo evropskim liderima u telefonskom razgovoru s njima.

Ideja američkog predsednika je da posle sastanka sa Putinom usledi trilateralni sastanak između Putina, njega i predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog.

Kako piše Njujork Tajms, na sastanku će biti "samo ove tri osobe", i neće biti prisustva "evropskih kolega".

Evropski lideri, koji su pokušavali da na sastancima budu koordinirajući faktor sa ciljem okončanja rusko-ukrajinskog rata, "prihvatili su, kako izgleda, ono što im je Tramp rekao", dodaje ugledni američki list, pozivajući se na jedan od svojih izvora.

Nije poznato da li su se Zelenski i Putin složili sa planom koji je opisao Tramp.

Međutim, list tvrdi da je ukrajinski predsednik prisustvovao razgovoru šefa Bele kuće sa evropskim liderima.

Rat Rusije i Ukrajine počeo je 2022. godine ruskom invazijom za vreme administracije predsednika SAD iz redova Demokratske partije Džozefa Bajdena.

Bajdenova administracija podržavala je obilatom vojnom pomoći nastojanja Ukrajine da se odbrani od ruske invazije i povrati okupirane teritorije.

Novi, republikanski predsednik SAD Donald Tramp obećao je u predsedničkoj kampanji da će zaustaviti rat dve zemlje.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Олег

    07.08.2025 16:34
    Олег
    Оће бити и Меланија?
  • Particulare matter

    07.08.2025 11:12
    Bajden je bio mnogo mudriji predsednik. Nikada nije vodio razgovor sa kriminalcima, ratnim zločincima i masovnim ubicama. Samo je ratovao protiv takvih

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Iranu ponovo uvedene sankcije

Sankcije Ujedinjenih nacija protiv Irana ponovo su stupile na snagu zbog nepoštovanja obaveza te zemlje u vezi sa nuklearnim programom.

Najmanje 39 poginulih na političkom skupu u Indiji

Najmanje 39 ljudi, uključujući 16 žena i 10 dece, poginulo je, a više od 50 je teško povređeno na skupu koji je održao tamilski glumac i političar Vidžaj u gradu Karur, u južnoj indijskoj državi Tamil Nadu.

FOTO: Nova flotila za Gazu krenula iz Sicilije

"Flotila za slobodu" od deset brodova sa humanitarnom pomoći i sa oko šezdeset ljudi 15 raznih nacionalnosti, krenula je iz luke u Kataniji na Siciliji sa ciljem da "probije ilegalnu blokadu Gaze".

Lavrov: Rusija nema nameru da napadne Evropu

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je u Ujedinjenim nacijama da njegova zemlja nema nameru da napadne Evropu, ali je naglasio da će bilo kakva agresija protiv njegove zemlje "naići na odlučan odgovor".