Melanija Tramp pisala Putinu: Zaštitite nevinost dece, možete to jednim potezom pera

Prva dama Sjedinjenih Američkih Država Melanija Tramp zatražila je u pismu od ruskog predsednika Vladimira Putina da "zaštiti nevinost dece", ističući da on može već danas "da ostvari tu viziju jednim potezom pera".
Melanija Tramp pisala Putinu: Zaštitite nevinost dece, možete to jednim potezom pera
Foto: Beta(Alexei Nikolsky, Sputnik, Kremlin Pool Photo
Ona je to napisala u pismu koje je Putinu uručio američki predsednik Donald Tramp, tokom samita na Aljasci. 
 
U pismu, u kojem je, kako je ranije objavljeno, Melanija izrazila zabrinutost zbog navodnih otmica dece tokom rata u Ukrajini, ističe se da "svako dete u svom srcu nosi iste tihe snove, bilo da je rođeno u skromnom seoskom okruženju ili u veličanstvenom gradskom središtu".
"Sanjaju o ljubavi, mogućnostima i sigurnosti od opasnosti", kaže se u pismu koje je objavio Foks njuz.
 
Melanija Tramp je rekla da roditelji imaju dužnost da neguju nade narednih generacija, a da lideri imaju odgovornost da oblikuju svet ispunjen dostojanstvom za sve.
"Jednostavna, ali duboka misao, gospodine Putine, sigurna sam da ćete se složiti, jeste da potomci svake generacije započinju čisto svoje živote, sa nevinošću koja nadilazi geografiju, vlast i ideologiju. A ipak, u današnjem svetu, neka deca su prisiljena da nose tihe osmehe, nedodirnute tamom oko njih – tihi prkosni gest protiv sila koje im mogu oduzeti budućnost. Gospodine Putine, vi sami možete da vratite njihov melodični smeh", navodi se u Pismu.
 
Melanija Tramp Putinu poručuje i da će, štiteći nevinost te dece, učiniti više nego što služi samo Rusiji i da će to učiniti za celo čovečanstvo.
"Takva odvažna ideja prevazilazi sve ljudske podele, a vi ste, gospodine Putine, čovek sposoban da ostvari tu viziju jednim potezom pera već danas. Vreme je", naposala je prva dama SAD.
 
Kijev optužuje Moskvu za prisilno premeštanje desetina hiljada dece na teritoriju Rusije ili područja pod ruskom okupacijom, bez pristanka roditelja ili staratelja.
 
Ukrajinske vlasti to smatraju ratnim zločinom i genocidom prema definiciji UN. Rusija negira te tvrdnje i tvrdi da je evakuisala decu iz ratnih zona radi njihove zaštite.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Tri zemljotresa pogodila područje Kurilskih ostrva

Tri zemljotresa jačine veće od pet stepeni Rihterove skale zabeležena su jutros u Tihom okeanu, u blizini Severnih Kurilskih ostrva, saopštila je sahalinska filijala Jedinstvene geofizičke službe Ruske akademije nauka.