Šovinistički govor Milorada Dodika u Istočnom Sarajevu: Bošnjake nazvao Turcima

Bivši predsednik Republike Srpske i lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik rekao je u Istočnom Sarajevu da se ne sme dozvoliti "dodatna islamizacija", pri čemu je Bošnjake nazvao "Turcima".
Šovinistički govor Milorada Dodika u Istočnom Sarajevu: Bošnjake nazvao Turcima
Foto: 021.rs
Sarajevski portal Raport, koji je preneo delove njegovog obraćanja pristalicama, Dodikov govor ocenio je kao "širenje mržnje", a sam njegov govor nazvao je "odvratnim".
 
"Ovaj grad ne sme dozvoliti dodatnu islamizaciju. Pustite vi te priče 'isti smo ljudi'. Nismo ista vera, niko ne laže gore i više od Turčina", rekao je bivši predsednik RS.
Pozvao je pristalice svoje stranke da se "suprotstave velikom muslimanskom nacionalizmu, koji je pretvoren i koji je inkarnacija onog što se zove politički islam".
 
"Kao što vidite propadaju priče o unitarnoj Bosni. Nema ni unitarne Bosne, sve što pokušaju ne mogu. Zato što nisu svoji i zato što su podanici, isključivo iz tih razloga", rekao je Dodik, ponovo iznoseći tezu o tome da je u svetu na sceni "rat između muslimana i hrišćana".
Dalje je rekao da je "vreme da narod RS izađe na predsedničke izbore i 'presudi' (visokom predstavniku u BiH) Kristijanu Šmitu, muslimanima i njihovom političkom procesu koji je vođen protiv njega".
 
Dodik je ponovio da mu se sudilo pred Sudom BiH "zato što ga je narod izabrao", dodavši da će na predstojećim izborima ponovo pobediti kandidat SNSD-a Siniša Karan.
U Republici Srpskoj će se 23. novembra održati prevremeni predsednički izbori, nakon što je Centralna izborna komisija BiH (CIK) Dodiku oduzela mandat predsednika Republike po osnovu pravosnažne sudske presude kojom je osuđen na godinu dana zatvora i šest godina zabrane obavljanja javne funkcije zbog neizvršavanja odluka visokog predstavnika u BiH.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • somi

    11.11.2025 18:49
    **
    strava i uzas na koje likove smo potrosili 30 godina....da li ce nam svanuti...a oni neka cuvaju svoja carstva, imperije koje su stekli u mutnim vremenima i neka medjusobno intersno saradjuju, a nas obicne gradjane /Srbe, Hrvate, Bosnjake i ostale narodnosti/ neka puste na miru da zivimo i idemo napred.
  • Raša

    11.11.2025 18:40
    Mile nisi baš kulturan , fali ti malo bontona .
  • Zamenik zamenika

    11.11.2025 17:54
    Tuga,ćemer,jad i beda srpskog naroda. Kakvom dobru se može nadati?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Četvrtina Evropljana ne plaća račune na vreme

Nakon nekoliko godina tvrdoglave inflacije, pritisci na cene sada su blizu ciljanog nivoa Evropske centralne banke (ECB). Ipak, svaki četvrti Evropljanin i dalje ne plaća svoje račune na vreme.