U Iranu najava brzog suđenja demonstrantima "kao neprijateljima boga" - preti im smrtna kazna

Šef iranskog pravosuđa Golamhosein Mohseni-Ežei nagovestio je brza suđenja pritvorenim iranskim demonstrantima, javlja Asošiejted pres.
U Iranu najava brzog suđenja demonstrantima "kao neprijateljima boga" - preti im smrtna kazna
Foto: Beta/AP (Michael Buholzer)
"Ako želimo da obavimo neki posao, trebalo bi da ga obavimo sada. Ako želimo nešto da uradimo, moramo to da uradimo brzo", rekao je Mohseni-Ežei na snimku koji je na internetu objavila iranska državna televizija.
Dodao je da ako pravosuđe Irana želi da nešto uradi, to mora da uradi brzo i da reakcija dva, tri meseca kasnije nema isti efekat.
Iranski mediji navode da je Mohseni-Ežei rekao da bi suđenja trebalo da budu javna i da je proveo pet sati u zatvoru u Teheranu kako bi lično ispitao slučajeve, piše britanski list Gardijan.
 
Glavni tužilac Irana Mohamad Movahedi Azad ranije je rekao da će demonstranti biti optuženi kao neprijatelji boga, za šta je u Iranu predviđena smrtna kazna.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Teme

Iran

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Tramp produžio primirje sa Iranom

Predsednik SAD Donald Tramp je objavio da će produžiti primirje sa Iranom na zahtev Pakistana dok ne dobije od Irana "konsolidovan predlog" mirovnog sporazuma, ali i da će nastaviti blokadu iranskih luka.