Objavljeni nestali Epstinovi dosijei u kojima su optužbe protiv Trampa
Ministarstvo pravde SAD objavilo je ranije neviđena dokumenta iz dosijea osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina, uključujući intervjue i beleške FBI u kojima se nalaze optužbe na račun Donalda Trampa.
Foto: Screenshot
U pitanju su beleške FBI-ja iz intervjua sa ženom iz Južne Karoline koja je iznela optužbe protiv Epstina i američkog predsednika Donalda Trampa, objavio je NBC.
Žena je u intervjuima iz 2019. godine tvrdila da ju je Epstin seksualno napao, dok je Trampa optužila za napad 1980-ih, kada je imala između 13 i 15 godina.
Intervjui takođe navode da je Epstin ucenjivao njenu majku i da je godinama primala pretnje za koje je verovala da ih je Epstin uputio.
FBI je dokumentovao navode o transportu u Njujork ili Nju Džerzi i navodnim incidentima u "veoma visokoj zgradi sa ogromnim sobama".
Žena je prvobitno kontaktirala federalne vlasti ubrzo nakon Epstinovog hapšenja 2019. godine, a FBI je smatrao da su njene optužbe dovoljno ozbiljne da je ispitaju u tri dodatna intervjua.
Četvrti intervju je skraćen.
Novi dokumenti ne sadrže podatke o proceni verodostojnosti njenih tvrdnji.
Ministarstvo pravde SAD je prethodno uklonilo 47.635 fajlova sa interneta radi pregleda i redigovanja, uključujući informacije o žrtvama i materijale seksualne prirode, a u četvrtak je objavilo fajlove koji su greškom kodirani kao duplikati.
Bela kuća se više puta pozivala na ranija saopštenja Ministarstva pravde u kojima se navodi da neki dokumenti sadrže senzacionalističke i neosnovane tvrdnje protiv Trampa, a vlasti nisu optužile Trampa za bilo kakve nepravilnosti u vezi sa Epstinom.
Žena je podnela tužbu protiv Epstina 2019. godine, koja je završena dobrovoljnim odbacivanjem 2021. godine.
Novi dokumenti biće dostupni i članovima Kongresa u čitaonici, uključujući fajlove ranije označene kao duplikati.
Objavljivanje dosijea usledilo je dan nakon što je Nadzorni odbor Predstavničkog doma, predvođen republikancima, pozvao državnu tužiteljku Pem Bondi da svedoči o postupanju Ministarstva pravde sa Epstinovim dosijeima.
Poslanik Robert Garsija je kritikovao prethodno zadržavanje dokumenata i napisao: "Okončaćemo ovo zataškavanje Bele kuće".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Iranski predsednik se izvinio za napade: "Nećemo više gađati susede u Zalivu"
07.03.2026.•
0
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je da Iran više neće gađati susede u Zalivu, osim ako napad ne potekne iz tih zemalja.
Letovi kompanije Emirejts za Dubai obustavljeni do daljeg
07.03.2026.•
0
Avio kompanija Emirejts (Emirates) obustavila je jutros do daljeg svoje letove za Dubai i iz tog grada, saopštila je kompanija Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE).
AP: Školu u Iranu najverovatnije pogodili Amerikanci
07.03.2026.•
1
Brojni dokazu ukazuju na to da je eksplozija u školi u Iranu u kojoj su poginule brojne učenice verovatno izazvana američkim vazdušnim napadima.
Objavljeni memorandumi FBI u slučaju "Epstin" koji uključuju seksualne optužbe protiv Trampa
07.03.2026.•
3
Ministarstvo pravde SAD postavilo je na internet tri memoranduma Federalnog istražnog biroa (FBI) u kojima se opisuju intervjui na temu neproverenih tvrdnji da je predsednik SAD Donald Tramp počinio seksualni napad.
EU suspendovala bezvizni režim sa Gruzijom za nosioce diplomatskih i službenih pasoša
06.03.2026.•
2
Evropska unija suspendovaće bezvizni režim sa Gruzijom za one koji imaju diplomatske, službene ili zvanične pasoše, saopštile su potpredsednica Evropske komisije Kaja Kalas i evropska komesarka za proširenje Marta Kos.
Evropska komisija kritikovala Zelenskog zbog pretnje upućene Orbanu
06.03.2026.•
0
Evropska komisija je danas u retkoj kritici predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog osudila njegove "neprihvatljive pretnje" premijeru Mađarske Viktoru Orbanu.
Lukašenko pomilovao 18 političkih zatvorenika
06.03.2026.•
1
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko pomilovao je 18 političkih zatvorenika, čime je nastavio niz oslobađanja zarobljenika kako bi obnovio veze sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD).
Tramp: Sa Iranom jedini mogući sporazum je bezuslovna predaja
06.03.2026.•
2
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da neće biti sporazuma sa Iranom sem bezuslovne predaje.
Politiko: EU želi da spreči da nove članice postanu Mađarska 2.0
06.03.2026.•
7
Glavni prioritet Evropske komisije, kada je reč o prijemu novih članica u EU, jeste da obezbedi da se nijedna država kandidat ne pretvori u "sledeću Mađarsku", piše danas Politiko.
Tramp: Kuba uskoro pada
06.03.2026.•
10
Američki predsednik Donald Tramp kazao je da će uskori pasti i Kuba, a kada se to desi u Havanu će biti poslat državni sekretar Mark Rubio da završi posao.
Mađarska proteruje sedam Ukrajinaca, zaoštravaju se odnosi sa Kijevom
06.03.2026.•
1
Mađarska će proterati svih sedam ukrajinskih državljana koji su pritvoreni dok su prevozili gotovinu i zlato iz Austrije i Ukrajine preko mađarske teritorije.
Napad na iransku školu: Vojni istražitelji veruju da su američke snage odgovorne
06.03.2026.•
2
Vojni istražitelji Sjedinjenih Američkih Država (SAD) veruju da su američke snage verovatno odgovorne za vazdušni napad na iransku školu i ubistvo desetina dece prošle subote.
Američki ministar najavljuje još jače napade, Iran gađao Izrael kasetnom municijom
06.03.2026.•
0
Američki ministar odbrane Pit Hegset izjavio je da će se napadi Sjedinjenih Američkih Država na Iran uskoro dramatično povećati.
Berni Sanders: Netanjahu je ekstremista koji je godinama gurao SAD u rat sa Iranom
06.03.2026.•
6
Nezavisni senator Sjedinjenih Američkih Država Berni Sanders kritikovao je izraelskog premijera Benjamina Netanjahua, optužujući ga da je "ekstremista".
Oko 20.000 pomoraca i 15.000 putnika zarobljeno u Persijskom zalivu
05.03.2026.•
4
Oko 20.000 pomoraca i 15.000 putnika zarobljeno je u Persijskom zalivu zbog rata na Bliskom istoku i blokade Ormuskog moreuza, saopštila je danas Međunarodna pomorska organizacija (IMO), prenose francuski mediji.
Tramp: Moram da budem uključen u imenovanje novog ajatolaha Irana
05.03.2026.•
36
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da želi lično da bude uključen u izbor novog vrhovnog vođe Irana posle ubistva ajatolaha Alija Hamneija.
Zelenski: Naftovod Družba mogao bi da bude operativan za mesec i po
05.03.2026.•
6
Naftovod Družba, oštećen u januaru, mogao bi da bude operativan u roku od mesec i po dana, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski.
Kijev i Moskva će do sutra razmeniti po 500 ratnih zarobljenika
05.03.2026.•
1
Rusija i Ukrajina će razmeniti po 500 ratnih zarobljenika sa svake strane danas i sutra posle dogovora postignutog tokom nedavnih pregovora u Ženevi.
U Osijeku podignuta optužnica protiv državljanina Srbije zbog krijumčarenja droge
05.03.2026.•
0
Ured za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala (USKOK) podigao je optužnicu pred sudom u Osijeku protiv 34-godišnjeg državljanina Srbije.
Dojavio da je u firmi postavljena bomba da bi ranije otišao sa posla, uhapšen dok je bio u vikendici
05.03.2026.•
3
Radnik Rudarsko-energetkog kombinata (REK) "Oslomej" u Severnoj Makedoniji uhapšen je jer je prijavio lažnu bombu kako bi ranije otišao s posla.
Komentari 4
Realista
Dušan
Duge noge za igranje
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar