Tramp napao i papu Lava XIV
Američki predsednik Donald Tramp napao je juče papu Lava XIV, nazvavši ga "slabim" po pitanju kriminala i "užasnim" u vođenju spoljašnje politike, nakon što je poglavar Katoličke crkve kritikovao politiku SAD.
Foto: Beta/AP (Stefan Jeremiah)
"Papa Lav je SLAB po pitanju kriminala i užasan za spoljašnju politiku", napisao je Tramp u podužoj objavi na platformi Truth Social.
Lav XIV, koji je poznat po pažljivom biranju reči, istakao se kao otvoreni kritičar američko-izraelskog rata protiv Irana koji je započeo 28. februara, javlja Rojters.
Papa je izjavio da je Trampova pretnja, izrečena ovog meseca, o uništenju iranske civilizacije "neprihvatljiva". Takođe je pozvao na "duboko promišljanje" o načinu na koji se sa migrantima postupa u Sjedinjenim Američkim Državama pod Trampovom administracijom.
"Lav bi trebalo da se sabere kao papa", napisao je Tramp, dodavši kasnije novinarima da nije "veliki obožavalac" poglavara Katoličke crkve.
Šta je sve Tramp rekao u svojoj podužoj poruci?
"Papa Lav je SLAB po pitanju kriminala i užasan za spoljašnju politiku. Govori o 'strahu' od Trampove administracije, ali ne spominje STRAH koji su Katolička crkva i sve druge hrišćanske organizacije imale tokom kovida, kada su hapsili sveštenike, pastore i sve ostale zbog održavanja bogosluženja, čak i kad su bili na otvorenom i udaljeni deset, pa i dvadeset stopa jedni od drugih. Njegov brat Luis mi je mnogo draži od njega, jer je Luis potpuno MAGA. On shvata, a Leo ne!
Ne želim papu koji misli da je u redu da Iran ima nuklearno oružje.
Ne želim papu koji misli da je strašno što je Amerika napala Venecuelu, zemlju koja je slala ogromne količine droge u Sjedinjene Države i, još gore, praznila svoje zatvore, uključujući ubice, dilere droge i kriminalce, u našu zemlju.
I ne želim papu koji kritikuje predsednika Sjedinjenih Država jer radim tačno ono za što sam izabran, UVERLJIVOM POBEDOM, smanjujem kriminal na rekordno niske nivoe i stvaram najveće tržište deonica u istoriji. Lav bi trebalo da bude zahvalan jer je, kako svi znaju, bio veliko iznenađenje.
Nije bio ni na jednoj listi za papu i postavljen je tamo samo zato što je Amerikanac, jer su mislili da je to najbolji način da se nose sa predsednikom Donaldom Dž. Trampom. Da nisam u Beloj kući, Lav ne bi bio u Vatikanu.
Nažalost, Lav je slab po pitanju kriminala, slab po pitanju nuklearnog oružja, što mi nikako ne odgovara, kao ni to što se sastaje sa simpatizerima Obame poput Dejvida Akselroda, GUBITNIKA s levice, jednog od onih koji su želeli da se vernici i sveštenici hapse.
Lav bi trebalo da se sabere kao papa, da koristi zdrav razum, da prestane da udovoljava radikalnoj levici i fokusira se na to da bude veliki papa, a ne političar. To mu jako šteti i, što je još važnije, šteti Katoličkoj crkvi!", zaključio je Tramp.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
U Crnoj Gori postupak protiv vojnika koji su pevali pesmu o Draži Mihailoviću
07.05.2026.•
0
Protiv pripadnika Vojske Crne Gore pokrenut je postupak za prestanak službe nakon što se u javnosti pojavio snimak kako on sa još jednim vojnikom peva pesmu četničkom komandantu Dragoljubu Draži Mihailoviću.
Pristup mobilnom internetu biće privremeno ograničen u Moskvi 9. maja
07.05.2026.•
0
Kako bi se osigurala bezbednost proslave Dana pobede 9. maja, pristup mobilnom internetu u Moskvi biće privremeno ograničen.
U Holandiji bogati postaju sve bogatiji: Sistem produbljuje razlike
07.05.2026.•
2
Bogati u Holandiji postaju još bogatiji, jer poreski sistem ne uspeva da ublaži ekonomske razlike između domaćinstava, a ponekad čak i produbljuje društveni jaz, naveo je Centralni biro za ekonomsko planiranje (CPB).
Sarkozi pušten na uslovnu slobodu
07.05.2026.•
2
Bivši predsednik Francuske Nikola Sarkozi biće od danas na uslovnoj slobodi, nakon što je prihvaćen njegov zahtev za izmenu kazne u slučaju koji se odnosi na prekomerno trošenje sredstava za izbornu kampanju 2012. godine
Nemačka razmatra ublažavanje osmočasovnog radnog dana
07.05.2026.•
0
Nemačka ministarka rada Barbel Bas najavila je da će u junu predstaviti nacrt zakona kojim bi bila ublažena sadašnja granica osmočasovnog radnog dana.
Revizori EU zabrinuti jer ne znaju gde su milijarde evra iz fondova za oporavak od kovida19
07.05.2026.•
3
Revizori EU su saopštili da nisu u mogućnosti da jasno prate način na koji se milijarde evra troše iz ogromnog fonda koji pomaže zemljama EU da obnove privredu od štete koju je izazvala pandemija kovida19.
Hrvatska policija će kažnjavati roditelje koji deci dozvole da voze električne trotinete
07.05.2026.•
5
Hrvatska policija je najavila uvođenje novih kazni kako bi stala na kraj nesavesnim vožnjama električnih trotineta i sprečila moguće nesreće.
Napetosti i podele unutar EU zbog velikog broja izdatih viza ruskim državljanima
07.05.2026.•
0
Države članice EU suočene su sa novim podelama nakon što su podaci pokazali rast broja izdatih šengenskih viza ruskim državljanima, uprkos strogim sankcijama protiv Moskve zbog rata u Ukrajini, piše Euraktiv.
Aboridžini krive Rio Tinto zbog presušivanja izvora koji smatraju svetim
06.05.2026.•
1
Izvor koji već hiljadama godina koriste Aboridžini u Zapadnoj Australiji, i koji smatraju svetim, prvi put u istoriji je presušio.
Srušio se deo nadstrešnice na stadionu u blizini Brčkog, nema povređenih
06.05.2026.•
0
Deo nadstrešnice u izgradnji na fudbalskom stadionu u naselju Gornji Brezik kod Brčkog srušio se tokom noći, a prema dostupnim informacijama, u incidentu nije bilo povređenih, prenela je bijeljinska BN televizija.
Preminuo Ted Tarner, osnivač CNN
06.05.2026.•
1
Osnivač američke i svetske kablovske televizijske mreže CNN 1980. godine, Ted Tarner, umro je u 87. godini od teške neurološke bolesti, saopštila je njegova kompanija "Tarner enterprajzis".
Monah iz Srbije životno ugrožen nakon što je iskočio iz vozila Hitne pomoći u Grčkoj
06.05.2026.•
5
Monah, državljanin Srbije, bori se za život u jedinici intenzivne nege bolnice "Ipokratio" u Solunu, nakon što je pod nerazjašnjenim okolnostima iskočio iz vozila Hitne pomoći koje ga je prevozilo.
Američka policija uhapsila influensera koji se bavi proganjanjem pedofila
06.05.2026.•
1
Američka policija uhapsila je Džeja Karnikoma, poznatog influensera koji se bavi proganjanjem pedofila.
Cene benzina u SAD najviše u skoro četiri godine
06.05.2026.•
1
Prosečna cena benzina u Sjedinjenim Američkim Državama porasla je na 4,51 dolar po galonu, što je najviši nivo od jula 2022. godine, pokazali su podaci kompanije "GasBadi".
Tramp pauzira vojnu operaciju sprovođenja brodova kroz Ormuski moreuz
06.05.2026.•
4
Presednik SAD Donald Tramp je doneo sinoć, na zahtev Pakistana, odluku da "pauzira" američku vojnu operaciju koja je trebalo da osigura bezbedan prolaz civilnih brodova kroz Ormuski moreuz.
Peter Mađar optužio FIDES da na kraju svoje vlasti prazni državni budžet
05.05.2026.•
4
Budući premijer Mađarske saopštio je da je došao u posed vladine odluke prema kojoj bi Fides poslednji put "opljačkao" državnu kasu i svojim poslednjim merama drastično povećao budžetski deficit.
Pala vlada Rumunije
05.05.2026.•
8
Parlament Rumunije izglasao je danas nepoverenje vladi koju predvodi Ilija Boložan.
EU i Jermenija usvojile zajedničku deklaraciju na prvom samitu u Jerevanu
05.05.2026.•
4
Deklaracija, koja je danas usvojena na samitu u Jerevanu, potvrđuje strateško partnerstvo EU i Jermenije.
VIDEO: Najmanje 26 mrtvih i više od 60 povređenih u eksploziji u fabrici vatrometa u Kini
05.05.2026.•
2
Broj poginulih u eksploziji u fabrici vatrometa u kineskoj provinciji Hunan porastao je na 26, a 61 osoba je povređena, dok su operacije potrage i spasavanja uglavnom završene i indikatori životne sredine su normalni.
Optuženi za izazivanje požara u SAD bio ljut na ceo svet i uznemiren jer nije imao planove za Novu godinu
05.05.2026.•
2
Čovek koji je optužen za izazivanje prošlogodišnjeg požara u Los Anđelesu - jednog od najrazornijih u istoriji Kalifornije - rekao je pred sudom da je bio uznemiren zbog toga što nije imao planove za proslavu Nove godine
UAE: Nastava na daljinu do petka zbog bezbednosne situacije
04.05.2026.•
0
Škole u Ujedinjenim Arapskim Emiratima ove nedelje prelaze na nastavu na daljinu, nakon što su obnovljeni iranski napadi na energetska postrojenja u toj zemlji.
Komentari 15
/
Biljana M
Jakovljević
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar