Lajović osvojio prvu ATP titulu u karijeri
Dušan Lajović osvojio je večeras titulu na turniru u Umagu, pošto je u finalu pobedio 208. tenisera sveta Atilu Balaža iz Mađarske posle dva seta, 7:5, 7:5.
Lajović, 36. igrač sveta, pobedio je posle sat i 51 minuta.
Balaž je u sedmom gemu prvog seta napravio brejk i poveo je sa 4:3, a posle gema na svoj servis i sa 5:3. Srpski teniser je posle toga zaigrao bolje, vezao je četiri gema i poveo je u meču.
Lajović je bolje počeo drugi set, poveo je sa 4:1, ali je njegov protivnik uspeo da izjednači na 4:4. Posle toga teniseri su osvajali gemove na svoje servise sve do 12. kada je Lajović napravio brejk, iskoristio prvu meč loptu i pobedio.
To je prva ATP titula za Lajovića, a od ponedeljka će popraviti plasman na svetskoj rang-listi.
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.
Osvetlao si obraz Srbije samo napred..
Majstoreeee
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.