Hamilton je u 50. krugu obišao do tada vodećeg Šarla Leklera iz Ferarija i na Silverstonu ostvario 99. pobedu u karijeri. On je to učinio uprkos kazni od 10 sekundi koju je dobio posle incidenta sa Maksom Verstapenom iz Red Bula u prvom krugu.
U borbi za prvo mesto Hamilton je sa unutrašnje strane pokušao da pretekne Verstapena i zakačio ga je. Vozač Red Bula je pri velikoj brzini udario u zaštitnu ogradu, prvo je izašlo vozilo bezbednosti na stazu, pa je trka prekinuta.
Verstapen je odveden je na preglede u bolnicu. Posle oko pola sata trka je nastavljena od četvrtog kruga.
Treće mesto na Silverstonu osvojio je Valteri Botas iz Mercedesa.
Vozači Meklarena Lando Noris i Danijel Rikardo zauzeli su četvrto i peto mesto, a šesti je bio Karlos Sainc iz Ferarija.
Vozač Alpina Fernando Alonso bio je sedmi, osmo mesto zauzeo je vozač Aston Martina Lens Strol, deveti je bio Esteban Okon iz Alpina, a 10. mesto zauzeo je Juki Cunoda iz Alfa Taurija.
Hamilton sada ima osam pobeda na Silverstonu, a prethodno je na domaćoj stazi trijumfovao 2008, 2014, 2015, 2016, 2017, 2019. i 2020. godine.
Naredna trka u šampionatu vozi se 1. avgusta za Veliku nagradu Mađarske.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
KG
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar