Mandić je Srbiji donela prvo zlato na ovogodišnjim Igrama, treću medalju ukupno, a Đoković je pokazao koliko je srećan zbog nje.
On je na Instagramu podelio kraći video kako se u Olimpijskom selu, u srpskom taboru pratilo finale sa Korejkom Dabin Li.
"Ajmo još malo, ustaj, ‘ajde beži sad, beži. Ništa, ništa, dva, jedan, ijaaaao, idemo", uzviknuo je najbolji svetski teniser u dramatičnoj završnici finala.
Srbija sada ima tri medalje u Tokiju.
Prethodno je Damir Mikec osvojio srebrnu medalju u streljaštvu, dok je Tijana Bogdanović uzela bronzanu u tekvondou. Milica Mandić već ima olimpijsku medalju, i to zlatnu sa Igara u Londonu 2012. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
Svoj
Branislava
čemu?
Razumem da je sport zamena za ratovanje, pa je kao takav jedan civilizacijski korak naviše u odnosu na fizički sukob i istrebljenje protivnika.
Ali i iznad ovog civilizacijskog nivoa valjda postoji još prostora za ljudsko napredovanje.
Navija se za šta? Za čiji uspeh? Lični uspeh nije, nego uspeh tamo nekog sportiste. Kakve on ima veze sa vama lično?
I to preterivanje, gestikulacija, ratničke, ratoborne poze (Đoković kao srbenda je poznat po njima)... čemu to?
To je samo sportska pobeda.
Je li iko toliko navija i toliku radost i entuzijazam pokaže kad neki naučnik dođe do epohalnog otkrića, nađe lek za tešku bolest i slično?
Ne.
Navija se za najmanje bitne stvari u životu, a ne navija se za najbitnije.
Religija i sport su opijum za narodne mase bez mozga.
Sportom se treba lično baviti, a ne navijati za profesionalne sportiste.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar