Košarkaši Denvera pobedili su prošle noći u gostima ekipu Los Andjeles Klipersa sa 103:100, uz još jednu sjajnu partiju srpskog centra Nikole Jokića.
Jokić je za 38 minuta na terenu zabeležio 26 poena, 22 skoka i osam asistencija i tako vodio svoj tim do 16. pobede ove sezone.
On je tako postao prvi igrač još od Čarlsa Barklija i 1988. godine koji je na dve uzastopne utakmice upisao najmanje 25 poena, 20 skokova i pet asistencija.
Takođe, Jokić sada ima šest utakmica sa najmanje 20 poena i 20 skokova što je najviše u istoriji tima otkako je Denver došao u NBA ligu u sezoni 1976/77.
Kada je reč o samoj utakmici, Klipersi su u trećoj četvrtini uspeli da vrate zaostatak od 17 poena, vodili su u četvrtoj sa 83:79, ali je Denver u neizvesnoj završnici ipak stigao do trijumfa.
Prvo je Luk Kenard trojkom 19 sekundi pre kraja doneo Klipersima 101:100, nakon čega je Jokić, posle faula Erika Bledsoa, bio siguran sa linije za slobodna bacanja i tako potvrdio pobedu svog tima. Poslednji šut Klipersa "uzeo" je Brendon Boston, ali nije pogodio.
Jokića su najbolje pratili Vil Barton sa 17, Dejvon Rid sa 15 i Ostin River i Monte Moris sa po 12 poena.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Rukometašice Srbije nisu uspele da se plasiraju u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto su danas u utakmici poslednjeg, trećeg kola Grupe 2, u Dortmundu, izgubila od selekcije Crne Gore 17:33 (9:13).
Fudbaleri Argentine, branioci titule svetskog prvaka, igraće u Grupi J sa Austrijom, Alžirom i Jordanom na Svetskom prvenstvu, koje se naredne godine održava u SAD, Meksiku i Kanadi, odlučeno je žrebom u Vašingtonu.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević saopštio je da je Svetska rukometna federacija usvojila žalbu i priznala da su rukometašice Srbije oštećene u meču protiv Farskih Ostrva na Svetskom prvenstvu.
Ženska rukometna reprezentacija Srbije odigrala je danas u Dortmundu nerešeno 31:31 (16:14) protiv Farskih Ostrva, u utakmici drugog kola druge faze Svetskog prvenstva.
Srpski košarkaš i član Denvera Nikola Jokić proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) meseca Zapadne konferencije u NBA ligi, saopšteno je na sajtu takmičenja.
Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je danas u Dortmundu selekciju Španije 31:29 (17:19), u utakmici prvog kola Grupe 2 glavne runde Svetskog prvenstva.
Košarkaši Srbije pobedili su večeras u Sarajevu selekciju Bosne i Hercegovine 74:72 (13:15, 22:24, 16:19, 23:14), u drugom kolu Grupe C kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Vozač Red Bula Maks Verstapen pobednik je večerašnje trke Formule 1 za Veliku nagradu Katara, čime je trku pre kraja šampionata smanjio razliku za vodećim u generalnom plasmanu Landom Norisom iz Meklarena na 12 bodova.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar