Đoković sigurno do drugog kola turnira u Dubaiju

Novak Đoković plasirao se večeras u drugo kolo turnira u Dubaiju, nakon što je u dva seta pobedio Italijana Lorenca Musetija 6:3, 6:3.

Đoković je do pobede, u svom prvom meču u 2022, stigao za sat i 15 minuta igre.

Prvom reketu sveta za pobedu nad Italijanom, 58. na ATP listi, bio je dovoljan po jedan brejk u oba seta.

U prvom setu to je učinio u četvrtom gemu, da bi u drugom setu servis protivniku oduzeo u trećem gemu.
On će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Rusa Karena Kačanova i Australijanca Aleksa De Minora.

Novak Đoković je započeo danas 361. nedelju na prvom mestu ATP liste i tako nastavio da uvećava sopstveni rekord po broju sedmica provedenih u vrhu svetskog tenisa.

Posle brisanja bodova sa prošlogodišnjeg Australijan opena, sada ima 8.875 bodova, 440 više od drugoplasiranog Rusa Danila Medvedeva.

Ranije danas se i Filip Krajinović plasirao u drugo kolo turnira u Dubaiju, pošto je pobedio Maleka Džazirija iz Tunisa sa 6:7, 6:2, 6:4.

Meč Krajinovića i Džazirija, 44. i 297. tenisera sveta, trajao je dva sata i 18 minuta igre.
  • 1 dan

22.02.2022 06:11
    Je li može 1, samo 1 dan bez vesti o NovaXu?

Lajović poražen u polufinalu Barselone

Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u finale turnira u Barseloni, pošto je danas posle tri seta poražen od sedmog tenisera sveta Grka Stefanosa Cicipasa 7:5, 4:6, 2:6.