Kajakaš Bojan Zdelar i četverac Srbije četvrti na EP

Srpski kajakaš Bojan Zdelar zauzeo je danas četvrto mesto u finalu jednoseda na 500 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu.
Zdelar je u finalu ostvario rezultat od jednog minuta, 39,489 sekundi. Za pobednikom, domaćim takmičarom Jakobom Šopfom, zaostao je 1,477 sekundi.

Do srebrne medalje je došao Mađar Adam Varga (1:38,237), a bronzu je osvojio Portugalac Fernando Pimenta (1:38,803)

Četverac Srbije u sastavu Mihailo i Marko Subotić, Milenko Zorić i Branko Lagundžić zauzeo je četvrto mesto u trci na 1.000 metara.

Oni su trku završili za 2:55,811 minuta i za pobedničkom posadom Nemačke (Tobijas Šulc, Tom Libšer, Martin Hiler i Feliks Frank), zaostali su 2,637 sekundi.

Srebro je pripalo španskom četvercu (2:53,627), dok je bronzu tik ispred srpske posade osvojila Mađarska (2:55,748).

Podrži 021

021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.