Maroko pobedio Portugal za istorijski plasman u polufinale SP

Fudbalska reprezentacija Maroka plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je savladala Portugal sa 1:0.
Jedini gol na stadionu Al-Tumama postigao je Jusef En-Nesiri u 42. minutu.
Ovo je ujedno prvi plasman neke afričke reprezentacije u polufinale Svetskog prvenstva.
Prvu priliku na meču imao je Žoao Feliks u četvrtom minutu, kada je posle centaršuta iz slobodnog udarca šutirao glavom, ali je odbranu upisao golman Jasin Bunu.

En-Nesiri je dva minuta kasnije posle kornera bio najviši u skoku, ali je marokanski igrač šutirao preko gola.

Maroko je u nastavku imao šanse, preko Hakima Ziješa u 18. i En Nesirija u 26. minutu, ali promene rezultata nije bilo.

U 31. minutu Feliks ponovo preti golu afričke selekcije, a ovoga puta njegov udarac sa ivice kaznenog prostora od bloka odlazi preko gola.

Prvi udarac u okvir gola Portugala uputio je Sofijan Bufal u 35. minutu, a intervenciju je upisao golman Diogo Kosta.

Maroko je do vodjstva došao u 42. minutu. Centaršut je u šesnaesterac uputio Jahja Atijat Alah, a glavom je loptu u mrežu poslao En-Nesiri.

Tri minuta kasnije prečku je posle udarca iz okreta pogodio portugalski fudbaler Bruno Fernandeš, dok je Maroko u nadoknadi vremena imao odličnu priliku da iz kontranapada dodje do drugog gola, ali je neprecizan bio Atijat Alah.

Drugo poluvreme je bolje otvorio Maroko, koji je priliku za novi gol imao u 49. minutu. Slobodni udarac je izveo Ziješ, a posle loše reakcije Koste lopta je došla do Džavada El Jamika. Ipak marokanski fudbaler nije se snašao i šutirao je pored gola.

Dva minuta kasnije na teren ulazi portugalski napadač Kristijano Ronaldo, koji je tako izjednačio svetski rekord po broju nastupa za jednu reprezentaciju. Do sada je rekord od 196 utakmica držao reprezentativac Kuvajta Bader Al-Mutav.

Portugal je prvu ozbiljniju šansu u drugom delu imao u 64. minutu, kada je sa ivice šesnaesterca preko gola šutirao Fernandeš.

Pokušavao je Portugal da dodje do izjednačenja, a najbliži tome bili su u 82. minutu. Sa ivice kaznenog prostora udarac je uputio Feliks, a loptu u korner posle odlične intervencije šalje Bunu.

U odličnoj prilici našao se Ronaldo u prvom minutu nadoknade, ali i njegov udarac zaustavlja Bunu.

Maroko je u trećem minutu nadoknade ostao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton zbog prekršaja nad Feliksom dobio Valid Šedira.

Afrička reprezentacija je pitanje pobednika mogla da reši u šestom minutu nadoknade, kada je Zakarija Abuhlal izašao sam pred golmana Kostu, ali je portugalski čuvar mreže odbranio njegov udarac.

Portugal u nastavku nije uspeo da odvede meč u produžetke.

Maroko u polufinalu Svetskog prvenstva čeka pobednika večerašnjeg meča Engleske i Francuske.

U prvom polufinalu u utorak se sastaju Hrvatska i Argentina.
  • Gg

11.12.2022 09:34
    Gg
    Sve cestite Maroku na istrajnosti borbi zelji...i uspeh dodje!
  • Инспектор Вишекруна

10.12.2022 22:01
    @realista
    Сложио бих се са вама, са једним изузетком. Сматрам да би за Моцарта пре помислили да је власник кладионице!
  • Boco

10.12.2022 21:14
    Finale moroko hrvatska. Još da im je halilhodzic ostao seldktor bili bi prvaci....

Lajović poražen u polufinalu Barselone

Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u finale turnira u Barseloni, pošto je danas posle tri seta poražen od sedmog tenisera sveta Grka Stefanosa Cicipasa 7:5, 4:6, 2:6.