Đoković lako protiv Rubljova do polufinala Australijan opena

Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena pobedivši Andreja Rubljova u četvrtfinalu rezultatom 6:1, 6:2, 6:4.
Đoković je do treće pobede u četvrtom međusobnom meču došao za dva sata i tri minuta.
Srpski igrač je u prvom setu u svakom gemu na servis rivala imao najmanje jednu brejk priliku.

Prvi brejk napravio je u četvrtom gemu, posle duple servis greške Rubljova, a zatim je u šestom gemu iskoristio petu brejk priliku za vođstvo 5:1.
U sledećem gemu Đoković je spasao dve brejk prilike i potom realizovao prvu set loptu.

Prva četiri gema drugog seta protekla su bez brejka, da bi Đoković u sledećem oduzeo servis protivniku.

Rus je imao dve brejk prilke u sledećem gemu, ali je peti teniser sveta uspeo da osvoji taj gem i zatim dođe do još jednog brejka.

Đoković je u osmom gemu spasao jednu brejk loptu i potom iskoristio petu set loptu.

Odličnu igru devetostruki pobednik Australijan opena nastavio je brejkom u prvom gemu trećeg seta, što je bilo dovoljno za novi trijumf i plasman među četiri najbolja.

Ovo je Đokoviću bilo 54. grend slem četvrtfinale, a pobedom je osigurao 44. polufinale na najvećim turnirima.

Za rivala u polufinalu srpski teniser ima trenutno 35. igrača sveta Amerikanca Tomija Pola.

U prvom polufinalu igraju četvrti teniser sveta Grk Stefanos Cicipas i 18. nosilac Rus Karen Hačanov. Polufinala su na programu u petak.
  • Зоран

25.01.2023 19:00
    Новак
    Браво за ,,мајстора,, Живела СРБИЈА !!!

Srbija pobedila Kipar u prijateljskom meču

Fudbaleri Srbije pobedili su večeras u gostima u Larnaki selekciju Kipra sa 1:0, u prijateljskom meču. Strelac pobedonosnog gola bio je Sergej Milinković-Savić u sedmom minutu.

Đere u drugom kolu turnira u Majamiju

Laslo Đere plasirao se u drugo kolo turnira mesters serije u Majamiju, pošto je danas na startu savladao Kineza Čak Lam Vonga u dva seta, sa 7:5, 7:6 (7:3).