Peres na pol poziciji u Majamiju

Vozač Red Bula Serhio Peres bio je najbrži u kvalifikacijama za trku Formule 1 za Veliku nagradu Majamija.

Peres je imao najbolji rezultat u trenutku kada je treći deo kvalifikacija prekinut minut i 36 sekundi pre kraja, nakon što je vozač Ferarija Šarl Lekler izleteo sa staze i udario u zaštitni zid.

Meksički vozač je do pol pozicije došao rezultatom 1:26,841 minuta.
Sa drugog mesta startovaće vozač Aston Martina Fernando Alonso, koji je bio sporiji za 0,361 sekundu.

Treće mesto zauzeo je vozač Ferarija Karlos Sainc sa 0,508 sekundi zaostatka.

Vozač Hasa Kevin Magnusen startovaće sa četvrtog mesta, Pjer Gasli iz Alpina sa petog, a vozač Mercedesa Džordž Rasel sa šestog.

Lekler je završio kao sedmi, Esteban Okon iz Alpina kao osmi, a dvostruki uzastopni svetski šampion Maks Verstapen iz Red Bula nije uspeo da zabeleži vreme u trećem delu, pa će trku početi sa devetog mesta.

Vozač Alfa Romea Valteri Botas zauzeo je 10. mesto, Aleksander Albon iz Vilijamsa 11. a vozač Hasa Niko Hulkenberg 12.

Sedmostruki svetski šampion vozač Mercedesa Luis Hamilton kvalifikacije je završio posle drugog dela, pa će trku početi sa 13. mesta.

Trka za Veliku nagradu Majamija vozi se u nedelju od 21.30h.

Verstapen je prvi u generalnom plasmanu sa šest bodova više od timskog kolege Peresa.