Košarkaši Majami hita pobedili su Denver nagetse 111:108 u drugom meču NBA finala, izjednačivši seriju na 1-1.
Foto: Beta/AP
Ni 41 poen i 11 skokova Nikole Jokića nisu pomogli domaćinima da izbegnu prvi poraz na svom parketu u plej-ofu ove sezone.
Gosti sa Floride su popravili i usavršili falinke iz prvog duela i došli do zasluženog izjednačenja u seriji. Potpuno su neutralisali igru dva na dva Džamala Marija i Nikole Jokića, prepustivši "Džokeru" da pogađa iz reketa koliko god želi, dok god ostatak tima nije u zamahu. U toj nameri su i uspeli.
Za razliku od prvog susreta, Majamiju je proradio šut za tri, pogodivši 17 trojki od 35 pokušaja, naspram Denverovih 11/28. Čitava ekipa Hita je promašila tek dva penala od 20 izvedenih za ceo meč, u prethodnom su bili na istorijskom minimumu od tek dva šutnuta penala.
Meč su ispratile velike amplitude u smenama vođstva obe ekipe. Na kraju je Mari morao solo-akcijom da proba šut za tri preko Džimija Batlera za eventualni produžetak, lopta nije ušla u koš.
Nikola Jokić je završio sa 41 poenom, 11 skokova i četiri asitencije uz 57 odsto šuta iz igre. Mari ga je pratio sa 18 poena, što je ipak prevelika razlika u poenima između dva lidera. Kanađanin je pogodio bitnu trojku na minut do kraja kojoj je smanjen zaostatak Nagetsa na 106:103, podelio 10 asistencija, ali ova partija nije bila u rangu onih kada je u najboljem svetlu. Eron Gordon je upisao 12, Brus Braun 11 poena.
U pobedničkom sastavu su plenili Gejb Vinsent sa 23 poena, Bem Adebajo sa 21 poenom i devet skokova, uključujući u slobodna bacanja za konačni rezultat, kao i DžImi Batler sa 21 poenom i devet asistencija.
Erik Spolstra je iznenadio uvođenjem Kevina Lava u startnih pet, čime je popunio reket, smanjio asistencije, Jokića saigračima ispod koša, kontrolisao skok i sprečio prodore igrača Denvera. Maks Strus se posle užasnog izdanja u prvom duelu pojavio u prvoj deonici sa četiri trojke i Majami je posle pet minuta već vodio 21:10. Denver uspeva da smanji na 26:23 za zaključak prve četvrtine.
Igrači sa klupe Denvera Kris Braun i Džef Grin pokreću "lavinu" Denvera na koju se naslanjaju Brus Braun, Mari i Gordon za maskimalnih 50:35 Denvera. Činilo se da su Nagetsi ušli u svoj ritam i to sa Jokićem na klupi, tako da će uspešno održavati prednost do kraja utakmice, nošeni energijom sa tribina. Majami je bio uporan i smanjio na 57:51, koliko je stajalo na semaforu posle dva perioda.
Nikola Jokić je pokazao svu silu u trećoj deonici, postigavši svojeručno 18 poena. Igralo se tvrdo, bez lakih poena, Denver nikako da uđe u seriju dobrih poteza, nalet za prelom protivnika, već je zavisio od "Džokerovih" "supermoći". On im je obezvedio 83:75 pred poslednju deonicu.
Dankan Robinson i Gejb Vinsent vraćaju Majami serijom 13:2 na startu četvrtog perioda. Zona Hita delovala je neizlečivo. Nikola je ubacivao koliko god može, nije im smetalo. Nisu proradili Braun, Porter Džunior, Koldvel-Pop, Gordon, Grin... Uspeli su Nagetsi da smanje na minus tri, međutim Marijev šut za tri u poslednjoj sekundi za produžetak nije bio uspešan.
Serija se seli u Majami za treću i četvrtu utakmicu.
Shvatili su u Majamiju da su drugi igrači ključni. Ko je pratio Denver zna ko je njegov lider i ko lomi utakmice. Jokića mogu pustiti da zabija i 50 koševa po utakmici i osvojiće prvenstvo.
Jokić igra odlično i sa Gordonom i Marijem pruža atraktivne partije.
Ali ne može se sve zasnivati na jednom čoveku,niti je svemoguć, niti je košarka samostalni sport.
Samo tim i timski rad.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Rukometašice Srbije nisu uspele da se plasiraju u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto su danas u utakmici poslednjeg, trećeg kola Grupe 2, u Dortmundu, izgubila od selekcije Crne Gore 17:33 (9:13).
Fudbaleri Argentine, branioci titule svetskog prvaka, igraće u Grupi J sa Austrijom, Alžirom i Jordanom na Svetskom prvenstvu, koje se naredne godine održava u SAD, Meksiku i Kanadi, odlučeno je žrebom u Vašingtonu.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević saopštio je da je Svetska rukometna federacija usvojila žalbu i priznala da su rukometašice Srbije oštećene u meču protiv Farskih Ostrva na Svetskom prvenstvu.
Ženska rukometna reprezentacija Srbije odigrala je danas u Dortmundu nerešeno 31:31 (16:14) protiv Farskih Ostrva, u utakmici drugog kola druge faze Svetskog prvenstva.
Srpski košarkaš i član Denvera Nikola Jokić proglašen je za najkorisnijeg igrača (MVP) meseca Zapadne konferencije u NBA ligi, saopšteno je na sajtu takmičenja.
Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je danas u Dortmundu selekciju Španije 31:29 (17:19), u utakmici prvog kola Grupe 2 glavne runde Svetskog prvenstva.
Košarkaši Srbije pobedili su večeras u Sarajevu selekciju Bosne i Hercegovine 74:72 (13:15, 22:24, 16:19, 23:14), u drugom kolu Grupe C kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Vozač Red Bula Maks Verstapen pobednik je večerašnje trke Formule 1 za Veliku nagradu Katara, čime je trku pre kraja šampionata smanjio razliku za vodećim u generalnom plasmanu Landom Norisom iz Meklarena na 12 bodova.
Komentari 3
Iija
Boco
Banderaš
Ali ne može se sve zasnivati na jednom čoveku,niti je svemoguć, niti je košarka samostalni sport.
Samo tim i timski rad.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar