Novak Đoković u finalu Rolan Garosa

Novak Đoković se plasirao u finale Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je u Parizu pobedio prvog igrača sveta Karlosa Alkarasa sa 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.
Treći teniser sveta je do pobede nad španskim igračem i 34. grend slem finala došao za tri sata i 23 minuta.
Đoković je tokom celog prvog seta bio odličan na mreži, a upravo posle jednog poena na mreži došao je do brejka i vođstva 3:1.
Za osvajanje prvog seta ključan je bio sedmi gem na servis srpskog igrača, koji je uspeo da spase tri brejk lopte i posle 14 minuta igre i problema sa vetrom povede sa 5:2.

U narednom gemu Đoković je propustio set loptu na servis Alkarasa, ali je već u devetom gemu na svoj servis iskoristio drugu priliku.

Sve do osmog gema u drugom setu nije viđena brejk lopta, a prvi je do prilike za brejk došao španski igrač, koji koristi drugu šansu za vođstvo 5:3.

Đoković u narednom gemu uzvraća istom merom, da bi u 10. gemu srpski igrač spasao tri vezane set lopte rivala.

Imao je Đoković priliku da povede 6:5, ali je Alkaras spasao brejk loptu i zatim sledeći gem na servis Đokovića osvojio bez izgubljenog poena za izjednačenje u setovima.

Posle prva dva gema u trećem setu rezultat je bio izjednačen 1:1. Alkaras se na kraju drugog gema požalio na bol u desnoj nozi, pa je zatražio medicinsku pomoć, iako po pravilu u tom momentu nije mogla da mu se ukaže intervencija.

Zbog toga je kažnjen oduzimanjem gema, što je izazvalo zvižduke sa tribina. Alkaras je i u nastavku seta imao problem sa povredom, pa je Đoković taj deo igre dobio sa 6:1.

Alkaras je po završetku trećeg seta uzeo medicinski tajm-aut, ali mu ni to nije pomoglo da zaigra bolje u narednom setu, koji je Đoković osvojio rezultatom 6:1.

Srpski teniser je pobedom stigao do sedmog finala na pariskom grend slemu, na kojem je slavio dva puta.

Za rekordnu 23. grend slem titulu Đoković se u nedelju bori sa pobednikom meča između četvrtog igrača sveta Norvežanina Kaspera Ruda i 27. na ATP listi Nemca Aleksandera Zvereva.

Đokoviću će za preuzimanje prvog mesta na ATP listi biti potrebna pobeda u finalu Rolan Garosa.
  • Dr Milanče Mitovski

10.06.2023 09:33
    NO1E, СРПСКИ ТЕНИСКИ ЦАР НОВАК
    Пласирањем у финалу тениса на Ролан Гаросу Новак Ђоковић се приближио рекорду 23. грен слем. Пуно среће и умеће у финалу. Срећно наш непревазиђени Новак.

10.06.2023 08:45
    Udarač loptice zarađuje za sebe milione na koje ne plaća porez, bez škole i priglup je idol mladima, novcem potkupljuje plitkoumne političare u Srbiji i korumpira društvo. A Srblji mu kliču.
    Svetla budućnost nam je garantovana.
  • simo

10.06.2023 02:54
    CAR
    NOLE,
    Svaka cast, cestitam i zelim da u nedelju prodjes kao danas.
    Inace, mislim da nebi trebao forsirati drop sop, jer ti ne idu.
    Trudi se da manje lopti saljes napolje i u mrezu. Protivnik ti
    dobija poene na tvoje greske. Pazi, Ruud ne pravi mnogo gresaka.
    Srecno za 23.

Lajović poražen u polufinalu Barselone

Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u finale turnira u Barseloni, pošto je danas posle tri seta poražen od sedmog tenisera sveta Grka Stefanosa Cicipasa 7:5, 4:6, 2:6.