Košarkašice Srbije podbacile protiv Mađarske i ispustile direktan plasman u četvrtfinale EP

U poslednjem kolu grupne faze takmičenja na prvenstvu Evrope, ženska košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Ljubljani od Mađarske sa 81:75 (23:23, 16:21‚ 27:11, 15:20).

Košarkašice Srbije tako nisu uspele da se direktno plasiraju u četvrtfinale.

Naše košarkašice, koje brane titulu prvakinja Evrope, zauzele su drugo mesto u grupi, zbog čega će morati da igraju u osmini finala, a protivnik će im biti Velika Britanija.
Srbija je u duel protiv Mađarske ušla oslabljena, jer se na treningu povredila jedna od najboljih i najiskusnijih košarkašica Tina Krajišnik, pa je ekipa imala velikih problema da čuva centre protivničkog tima.
 
Uprkos tome, u prvom poluvremenu su izabranice Marine Maljković kontrolisale igru i održavale malu prednost, ali je u trećoj četvrtini usledio neshvatljiv pad i u tih deset minuta su postigle samo 11, a primile čak 27 koševa.
 
U poslednjoj četvrtini trebalo je da izbore poraz sa manje od pet razlike, da bi osvojile prvo mesto u grupi, i u završnici su stigle do zaostatka od četiri koša, ali su Mađarice realizovale svoj poslednji napad, a Srbija nije i prilika je propuštena.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

FIFA kaznila Srbiju pred meč sa Albanijom

Disciplinska komisija Svetske fudbalske federacije (FIFA) kaznila je Fudbalski savez Srbije (FSS) sa 80.000 švajcarskih franaka i smanjenjem kapaciteta stadiona za naredni meč kvalifikacija za SP protiv Albanije.