Het-trik Mitrovića za pobedu protiv Litvanije

Fudbaleri Srbije pobedili su u Kaunasu ekipu Litvanije sa ubedljivih 3:1 u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.
Trostruki strelac bio je Aleksandar Mitrović, koji je postigao golove u 21, 32. i 43. minutu. Jedini gol za Litvaniju postigao je Gitis Palauskas u 45. minutu.
U 21. minutu Filip Mladenović je centrirao pred gol Litvanije, loptu je glavom zahvatio Mitrović i poslao u mrežu.
Srpski tim je i posle toga napadao, a udvostručio je prednost u 32. minutu na identičan način kao kod prvog pogotka. Ponovo je centrirao Mladenović, a Mitrović je glavom postigao gol.

Mitrović je treći gol postigao u 43. minutu posle dobrog dodavanja kapitena Dušana Tadića sa leve strane.

Dva minuta kasnije lošu igru u odbrani Srbije iskoristio je Palauskas i smanjio zaostatak pred poluvreme.

Drugo poluvreme počelo je prilikom za Srbiju u 50. minutu, kada je domaći golman odbranio šut Nemanje Gudelja.

Litvanija je posle toga pojačala, ali nije uspela da iskoristi slabiju igru Srbije u odbrani.

Sa druge strane u 67. minutu veliku šansu promašio je Ivan Ilić, kada je iz izgledne situacije šutirao pored gola, posle dobrog dodavanja Sergeja Milinković-Savića.

Litvanija je zapretila iz kontranapada u 78. minutu kada je pokušao Jankauskas, ali golman Vanja Milinković-Savić uhvatio loptu. Pet minuta kasnije iz daljine je pokušao Gvidas Gineitis, ali je bio neprecizan.

U 87. minutu Milinković-Savić je iz slobodnog udarca šutirao preko gola i to je bila poslednja prilika Srbije na utakmici.

Srbija iz pet utakmica ima tri pobede i 10 bodova i druga je na tabeli iza Mađarske, koja ima isti broj bodova iz četiri utakmice i jedina je u grupi odigrala meč manje.

Crna Gora je treća sa osam bodova, a Bugarska i Litvanija imaju po dva boda.

U sledećem kolu Srbija će 14. oktobra igrati na gostujućem terenu protiv Mađarske, a Litvanija će igrati u Bugarskoj.

Prve dve reprezentacije iz svake grupe plasiraće se direktno na Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.
  • ?

10.09.2023 23:51
    ?
    ŠTA!!!!!!!!
    TI CES MENI DAJ JOS PET STADIONA
    Protiv Madjarske takva bruka da nije bilo nijednog pisanija o reprezentaciji a sad odmah svecki prvaci

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Kecmanović eliminisan sa turnira u Madridu

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u treće kolo mastersa u Madridu, pošto je posle dva seta poražen od šestog tenisera sveta Norvežanina Kaspera Ruda 4:6, 1:6.

Odbojkaši Crvene zvezde šampioni Srbije

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su titulu prvaka Srbije, pošto su večeras na svom terenu u petom meču finalne serije pobedili Partizan sa 3:0 (25:23, 25:18, 25:18).