
Vidić: Piksi i stručni štab za dve godine koštali Srbiju 16 miliona evra
Fudbaler Nemanja Vidić upitao je javno da li bi trebalo i on da prvo ide u zatvor da bi sutra obavljao neku funkciju u srpskom fudbalu.
Vidić je početkom godine predao kandidaturu za predsednika FSS i ubrzo odustao od kandidovanja.
"I kako to da Dragan Džajić, koji je bio u zatvoru i priznao da se bavio malverzacijama, i Zvezdan Terzić, koji nije dokazao nevinost, već su procesi protiv njega zastareli, vode dve najveće organizacije u srpskom fudbalu - FSS i Zvezdu. To je pitanje koje svi treba da postavljamo", rekao je Vidić u intervjuu za NIN.
On je naveo da je to "poruka za sve ljude u Srbiji da se ne gleda rad, da uopšte nije bitno da li si radio dobro ili loše, bitno je da budeš podoban".
Kako je rekao, "Džajić četiri godine nije uspeo da dokaže da je nevin i onda ga je pre 11 godina tadašnji predsednik Srbije Tomislav Nikolić abolirao", što je Džajić prihvatio i "time priznao da je krao Zvezdu, odnosno učestvovao u malverzacijama".
Vidić je rekao da je Terzić "ponosan na to što je bio u zatvoru, priča da je tamo upoznao mnogo kvalitetnih ljudi".
"Ja nemam problem da Terzić tako vaspitava svoju decu. Ali on te poruke šalje mojoj, našoj deci. Da je u redu da idete u zatvor, da je to put da ojačate i dođete do uspeha", naveo je Vidić.
On je istakao da Terzić ima "izuzetno dobar status u društvu, vozi dobar automobil, ima skup sat, putuje, kreće se u 'visokom' društvu".
"I kako će sad bilo koji mladi momak da posluša oca i da krene da radi od 9 do 17 sati, muči se, bude pošten...sve više dece hoće da budu Zvezdan Terzić. Da li to hoćemo da ostavimo našem društvu", poručio je Vidić.
Vidić tvrdi da osam miliona evra godišnje građane košta boravak Dragana Stojkovića Piksija na klupi reprezentacije Srbije.
"Pošto sam ja član Skupštine, imam pristup informacijama koliko se novca troši u Savezu. Došao sam do podatka da je u zadnje dve godine za selektora i njegov stručni štab potrošeno 16 miliona evra. To je osam miliona evra godišnje", rekao je Vidić.
Shodno prethodnoj informaciji postavlja se logično pitanje zašto se daje toliki novac selektoru i njegovom stručnom štabu.
"Da li je u redu trošiti toliki novac ako vidimo da smo mi mala reprezentacija koja nema toliki izvor prihoda, da dajemo za selektora i za njegov stručni štab toliko novca? Za dve godine 16 miliona evra", istakao je Vidić i dodao da je to ogroman novac.
Vidić je potom još jednom skrenuo pažnju da se u FSS-u ništa ne radi sistemski, jer, ukoliko je dat toliki novac za trenere koji su radili u Japanu i Kini, koliko bi onda FSS trebalo da da ukoliko reprezentaciju vodi neki od trenera koji je radio u najjačim fudbalskim ligama na svetu.
"Ovde ne ulazim u kvalitete Piksija. Govorim samo sistemski, ako ćemo dovoditi trenere koji rade i u Kini i u Japanu i plaćati toliki novac za njih, šta ćemo kada bude Dragan Stojković odlazio i treba da dovedemo nekog trenera koji je već bio trener u ligama 'petice'", zapitao se naš proslavljeni fudbaler.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Sport
Đoković u trećem kolu Vimbldona, čeka ga Kecmanović
03.07.2025.•
0
Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Vimbldona u Londonu, pošto je pobedio 154. igrača sveta Britanca Danijela Evansa posle tri seta, 6:3, 6:2, 6:0.
Kecmanović u trećem kolu Vimbldona, Đoković potencijalni rival
03.07.2025.•
0
Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Engleske u Vimbldonu, pošto je u drugom kolu pobedio Holanđanina Jespera de Jonga u četiri seta - 1:6, 6:3, 6:2, 6:4.
Poginuo fudbaler Liverpula Diogo Žota
03.07.2025.•
3
Fudbaler Liverpula Diogo Žota nastradao je u saobraćajnoj nesreći, zajedno sa svojim bratom, u Španiji, piše španska Marka.
Đoković "pumpa" na Vimbldonu: Proslavljaće tako posle svakog meča
03.07.2025.•
10
"Pumpanje" Novaka Đokovića nakon prve pobede na ovogodišnjem Vimbldonu izazvalo je mnogo reakcija.
Olga Danilović eliminisana u drugom kolu Vimbldona
02.07.2025.•
1
Olga Danilović nije uspela da se plasira u treće kolo Vimbldona.
Pre tri decenije košarkaši Jugoslavije bili na krovu Evrope: Poslednji zlatni period
02.07.2025.•
3
Na današnji dan, 2. jula 1995. godine, košarkaši tadašnje SR Jugoslavije osvojili su evropsko zlato na prvenstvu u Grčkoj.
Đoković u drugom kolu Vimbldona
01.07.2025.•
2
Novak Đoković pobedio je Francuza Aleksandra Milera sa 3:1 u setovima u prvom kolu Vimbldona.
Vimbldon: Kecmanović u drugom kolu, Međedović i Nina Stojanović eliminisani
01.07.2025.•
0
Miomir Kecmanović plasirao se danas u drugo kolo Vimbldona, pošto je pobedio Amerikanca Aleksa Mikelsena u pet setova 6:2, 3:6, 6:3, 3:6, 7:6.
Olga Danilović u drugom kolu Vimbldona
30.06.2025.•
1
Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se u drugo kolo Vimbldona, pošto je posle dva seta pobedila Kineskinju Šuaj Džan 6:2, 6:4.
Danas počinje Vimbldon: Pogledajte ko su Đokovićevi rivali
30.06.2025.•
1
Najprestižniji teniski turnir Vimbldon počinje danas, 30. juna, a završava se 13. jula.
Ivana Španović osvojila drugo mesto na Evropskom prvenstvu: Nije skok u dalj, već troskok
29.06.2025.•
9
Srpska atletičarka, Ivana Španović, osvojila je drugo mesto u disciplini troskok na ekipnom Evropskom prvenstvu u Mariboru.
Formula 1: Noris prvi u Austriji
29.06.2025.•
0
Vozač Meklarena Lando Noris pobednik je današnje trke Formule 1 za Veliku nagradu Austrije, čime je smanjio zaostatak za timskim kolegom Oskarom Pjastrijem.
Basketaši Srbije do bronze na Svetskom prvenstvu
29.06.2025.•
0
Muška reprezentacija Srbije u basketu 3x3 osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu.
Vaterpolisti Srbije poraženi od Mađarske na Benu kupu u Budimpešti
29.06.2025.•
0
Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Mađarske rezultatom 13:12 (4:4, 4:1, 3:4, 2:3) u meču poslednjeg, trećeg kola Benu kupa u Budimpešti.
Basketaši Srbije poraženi od Švajcarske u polufinalu SP
29.06.2025.•
0
Basketaši Srbije nisu uspeli da se plasiraju u finale Svetskog prvenstva, pošto su u Ulan Batoru poraženi od Švajcarske sa 11:21.
Mladi fudbaleri Engleske prvaci Evrope
29.06.2025.•
0
Mladi fudbaleri Engleske osvojili su titulu prvaka Evrope za igrače do 21 godine, pošto su u finalu u Bratislavi pobedili posle produžetaka Nemačku 3:2.
Novak Đoković o tome šta je radio u Atini: Bio je to više odmor
28.06.2025.•
3
Novak Đoković, najbolji srpski teniser, prvi put je govorio o potencijalnoj selidbu u Atinu, koja se već neko vreme pominje u medijima.
Đoković: Vimbldon bi mogao da bude moja najbolja šansa da osvojim 25. grend slem
28.06.2025.•
3
Srpski teniser Novak Đoković rekao je da bi ovogodišnji turnir na Vimbldonu u Londonu mogao da bude njegova najbolja šansa da osvoji rekordnu 25. grend slem titulu.
Basketaši Srbije u polufinalu Svetskog prvenstva
28.06.2025.•
0
Basketaši Srbije plasirali su se danas u polufinale Svetskog prvenstva u basketu 3x3 koje se igra u Ulan Batoru.
Poraz Đokovića u generalnoj probi pred Vimbldon
27.06.2025.•
0
Srpski teniser Novak Đoković poražen je od Rusa Karena Hačanova (7:6,6:4) na turniru "Đorđo Armani Tenis Klasika" koji je generalna proba pred Vimbldon.
Đoković protiv Mulera u prvom kolu Vimbldona
27.06.2025.•
0
Novak Đoković će u prvom kolu Vimbldona igrati protiv 40. igrača sveta Francuza Aleksandra Mulera, odlučeno je danas žrebom u Londonu.
Komentari 58
X
novikorisnik
Ja mislim isto da nije normalno da sportisti dobijaju toliki novac, ali onda sa druge strane kada pogledaš sport je danas profesija, i to profesija oko koje se vrte ogromne sume novca (kladionice, reklame, dresovi...), pa zašto onda i sportisti ne bi imali koristi od toga, naročito ako se uzme u obzir da žrtvuju ono što je na kraju krajeva i najvrednije od svega, a to je svoje zdravlje, zatim mladost itd. Onda drugi argument koji im ide u prilog, njihove karijere mogu da traju do 20-tak godina, šta posle? Odavno se zna da profesionalni sport nije zdrav, znači zdravlje im je narušeno, obrazovanje koje je stekao kao dete ili tinejdžer je u najmanju ruku diskutabilno, zato mnogi nakon sportske karijere ili pri kraju zavrsavaju ove ili one škole...sve to treba isfinansirati...neko će reći pa i onaj rudar je u jami i ima naruseno zdravlje ali nema platu sa 6 nula u evrima, jeste i to tačno, a da li je on išao 3 putadnevno na trening od svoje 6,7,10 godine? Zašto žrtvovao svoje vreme i sedeo i učio da ne bi završio u rudniku? Dakle, ne možemo samo reći nije normalno da se daju toliki novci za plate sportistima, a da se ne sagleda malo šira slika...da ste Boško malo čitali kako su završili, ne svi, ali dosta njih, iz generacije sa prvog SP u Montevideu, ako niste potražite, pa ćete shvatiti zašto je bitno da imaju dobra primanja u toku karijere(samo što tu privilegiju da ima 6 ili 9 i 10 nula na računu ima šačica sportista u odnosu na ukupnu svetsku populaciju profesionalaca)
Naliv pero
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar