Vaterpolisti Srbije bez polufinala EP: Poraz od Mađarske posle izvođenja peteraca

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva.

Srbija je izgubila od Mađarske u Zagrebu, nakon boljeg izvođenja peteraca, ukupnim rezultatom 15:14 (10:10).

Utakmica je od početka bila izjednačena, praktično se igralo "gol za gol".

Prve dve četvrtine završene su nerešeno (3:3, 5:5), dok je treću deonicu Mađarska završila s golom prednosti, da bi na kraju rezultat bio 10:10.

Srbija je povela golom iz prvog peterca, Mađari su izjednačili, a onda je Marko Radulović imao nesvakidašnji peh kada mu je ispala lopta, što se po pravilima smatra izvedenim udarcem.

Mađari su došli u vodstvo, a Srbiji u nastavku nije pomogla ni izmena golmana.

Do kraja je svaka ekipa realizovala sve peterce, pa je taj gol razlike bio presudan, ostavljaući Srbiju bez mogućnosti da se bori za medalju.

• petar petrovic

13.01.2024 16:36
    av
    Srpski vaterpolo je unistio nas dragi predsednik.
  • 313z

13.01.2024 06:36
    Sve u skladu
    Cela država ponire, pa i vaterpolisti počeli da tonu.
  • Ahab

13.01.2024 00:10
    Po prvi put u poslednje dve i po decenije NI NE ZNAM da EP igra "drzavni vaterpolo tim".
    I jako mi je drago zbog toga.
    Dosta simuliranja drzave i pretvaranja, a svi dobro znaju i vide da je otislo dodjavola.

Predrag Stojaković u Fiba "Kući slavnih"

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije Predrag Stojaković biće primljen u "Kuću slavnih" Međunarodne košarkaške federacije (Fiba) u klasi 2024, saopštio je danas Košarkaški savez Srbije.

Kecmanović eliminisan sa turnira u Madridu

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u treće kolo mastersa u Madridu, pošto je posle dva seta poražen od šestog tenisera sveta Norvežanina Kaspera Ruda 4:6, 1:6.

Odbojkaši Crvene zvezde šampioni Srbije

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su titulu prvaka Srbije, pošto su večeras na svom terenu u petom meču finalne serije pobedili Partizan sa 3:0 (25:23, 25:18, 25:18).