EURO: Sudije će morati da obrazlože odluke koje donesu uz pomoć VAR sistema

Evropska fudbalska unija (UEFA) saopštila je da će na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj sudije morati da obrazlože svaku odluku koju donesu posredstvom VAR sistema.
EURO: Sudije će morati da obrazlože odluke koje donesu uz pomoć VAR sistema
Foto: Pixabay
To će moći da se čuje i na stadionu i u televizijskom prenosu.
Predsednik Sudijske komisije UEFA Roberto Roseti rekao je da je odlučeno da se gledaocima objasni svaka odluka doneta uz pomoć VAR sistema.
Dok sudije u VAR sobi budu gledale snimak, stručnjak UEFA će pripremiti objašnjenje šta se tačno u spornoj situaciji desilo i na osnovu čega je doneta neka odluka, rekao je Roseti.
 
Dodao je da će glavni sudija na terenu imati obavezu da kapitenima ekipa obrazloži svoju odluku.
 
Na šampionatu u Nemačkoj će se primenjivati i odluka prema kojoj će samo kapiteni dve ekipe smeti da se obrate sudiji, a svi ostali igrači koji to urade automatski će dobijati žute kartone. 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Крезуба Милица

    14.06.2024 17:26
    Нас увек оштете на сваком првенству па нам не треба Вар ,то му дође као Спој два гвожђета па тако и играмо Заварену тактику ,неможеш одлепити једног од другог

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Kecmanović poražen na startu Australijan opena

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Australijan opena u Melburnu, pošto je izgubio od 61. igrača sveta Argentinca Tomasa Martina Ečeverija posle pet setova, 2:6, 6:3, 6:4, 3:6, 4:6.

Vaterpolisti Srbije savladali Francusku

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je večeras selekciju Francuske rezultatom 14:10 (4:2, 5:2, 3:2, 2:4) u meču prvog kola grupe E Evropskog prvenstva u Beogradu.

Poljska osvojila Junajted kup

Teniska reprezentacija Poljske osvojila je danas Junajted kup, pošto je u finalu u Sidneju pobedila Švajcarsku 2:1.

Žreb za Australijan open biće 15. januara

Žreb za prvi teniski grend slem turnir u sezoni, Australijan open, održaće se 15. januara u Melburnu od 4.30 časova po centralnoevropskom vremenu, saopštili su organizatori takmičenja.