Podraščanin i Atanasijević više neće igrati za Srbiju: Mi smo uživali, vreme je za mlađe
Odbojkaš Marko Podraščanin rekao je posle odlaska u reprezentativnu penziju da je srpski nacionalni tim u dobrim rukama, da su momci talentovani, da je ponosan na njih i da je uživao igrajući s njima.
Foto: Beta/AP
Odbojkaši Srbije su sinoć pobedili selekciju Kanade rezultatom 3:2 (16:25, 22:25, 26:24, 25:19, 18:16) u meču poslednjeg, trećeg kola grupe A na Olimpijskim igrama. Srbija nije uspela da izbori plasman u četvrtfinale, pošto je završila kao treća u grupi A sa tri boda.
Podraščanin je posle 18 godina igranja u dresu reprezentacije zvanično okačio patike o klin.
"Veliki rezultat je doći na Igre posle 12 godina. Završavam jedno lepo putovanje i jednu lepu reprezentativnu karijeru na najlepši mogući način. Skoro 20 godina sam uživao u svakom danu i svakoj utakmici. Vreme je brzo prošlo i teško mi je da poverujem da je kraj", rekao je srpski srednji bloker.
Podraščaninu je drago što je ostvaren trijumf u njegovoj poslednjoj utakmici, ali kaže da ipak postoji nešto što je važnije za njega.
"Ova pobeda za kraj je zaista posebna. Dali smo sve od sebe da dođemo ovde u Pariz i srce mi je ispunjeno, ali kao što sam već govorio, porodica je na prvom mestu. Imam dvoje predivne dece i ženu koji me uvek čekaju kod kuće, tako da jedva čekam da budem sa njima", rekao je dvostruki osvajač Evropskog prvenstva sa reprezentacijom.
Reprezentativnu karijeru završio je i Aleksandar Atanasijević, koji je istakao da je odluka doneta odavno, te da neće povući datu reč.
"Smatramo da je došlo vreme da mlađi momci preuzmu ovu odgovornost, nastave i unaprede mušku odbojku, te je vrate na nivo iz 2019. godine. Kada nešto radite toliko dugo, postanete vezani za to. Nakon 20 godina u reprezentaciji Srbije, to je postalo deo mene", rekao je Atanasijević.
Tridesetdvogodišnjak smatra da mogućnost igranja za nacionalni tim treba gledati kao veliku čast i ogromnu priliku.
"Nikada nam ništa nije bilo teško, bilo je povreda, loše i dobre forme, ali uvek smo davali sve od sebe. Drago mi je što odlazimo uzdignute glave, bez obzira na nešto slabiji plasman", istakao je Atanasijević.
Selektor odbojkaša Srbije Igor Kolaković istakao je da je ponosan na odbojkaše, koji su pokazali karakter na duelu sa Kanadom.
"Dali smo sve od sebe i izuzetno mi je drago što smo završili turnir pobedom. Takođe, posebno me raduje što su neki od momaka koji su najavili povlačenje odigrali sjajan meč pun srca i emocija, prenoseći te emocije na sve nas. Iako smo ispali, smatram da je pobeda od 3:2 pred prepunom dvoranom protiv ozbiljnog protivnika poput Kanade, koja je ispred nas na svetskoj rang listi, najbolji mogući završetak turnira", naveo je selektor.
Atanasijević i Podraščanin sa reprezentacijom imaju dva osvojena zlata sa Evropskih prvenstava, po jednu bronzu i Svetsku ligu 2016. godine.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Sport
Lajović ostao bez glavnog žreba Rolan Garosa prvi put posle 13 godina, Kostović u narednom kolu
19.05.2026.•
0
Dušan Lajović prvi put posle 13 godina neće biti deo glavnog žreba na Rolan Garosu.
Ronaldo predvodi Portugal na Svetskom prvenstvu: Martines objavio spisak
19.05.2026.•
0
Selektor fudbalske reprezentacije Portugala Roberto Martines objavio je danas spisak od 27 igrača za Svetsko prvenstvo, a najveća vest je učešće kapitena Kristijana Ronalda u svom rekordnom, šestom nastupu na Mundijalu.
Rukometaši idu na Svetsko prvenstvo posle neizvesnog dvomeča sa Mađarima
17.05.2026.•
4
Rukometaši Srbije napravili su veliko iznenađenje i plasirali se na Svetsko prvenstvo, nakon što je večeras u revanšu baraža poražena na gostovanju Mađarskoj rezultatom 31:30.
Vozač Pertamine trijumfovao u MotoGP trci u Barseloni
17.05.2026.•
0
Vozač Pertamine Fabio di Đanantonio pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Katalonije vožene u Barseloni.
Markes pobednik sprint trke Moto GP šampionata u Barseloni
16.05.2026.•
0
Vozač Gresinija Aleks Markes pobednik je današnje sprint trke Moto GP šampionata, vožene u okviru Velike nagrade Katalonije.
Laslo Đere na korak od titule u Portugalu, Delijen mu predao meč
15.05.2026.•
0
Laslo Đere igraće za trofej Čelendžera u Oeirašu, pošto mu je posle samo 17 minuta igre meč predao Hugo Delijen.
Rukometaši Srbije pobedili Mađarsku u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo
14.05.2026.•
0
Muška rukometna reprezentacija Srbije pobedila je danas na svom terenu u Nišu selekciju mađarske 31.29 (18:12), u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo, koje se 2027. godine održava u Mađarskoj.
Meksiko ulaže 12 miliona dolara u stazu Formule 1
13.05.2026.•
1
Organizatori trke Formule 1 za Veliku nagradu Meksika najavili su danas investiciju od oko 12 miliona dolara u stazu Autodrom Braća Rodriges (Autodromo Hermanos Rodríguez).
Preminuo NBA košarkaš Brendon Klark
12.05.2026.•
0
Košarkaš Memfisa Brendon Klark preminuo je u 29. godini.
Damir Mikec zauzeo šesto mesto na Evropskom prvenstvu u streljaštvu
12.05.2026.•
0
Srpski reprezentativac u streljaštvu Damir Mikec zauzeo je šesto mesto u gađanju pištoljem slobodnog izbora na Evropskom prvenstvu, a od medalje ga je delio samo jedan krug, preneo je danas Streljački savez Srbije.
Cene karata za Mundijal 2026: Ulaznica za finale dostiže skoro 33.000 dolara
12.05.2026.•
0
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine, već sada izaziva ogromne kontroverze zbog cena ulaznica, za koje mnogi tvrde da pretvaraju najpopularniji sport na svetu u ekskluzivni spektakl namenjen najbogatijima.
Dragan Tarlać više neće biti sportski direktor KK Bajerna iz Minhena
11.05.2026.•
0
Košarkaški klub Bajern iz Minhena saopštio je da će Dragan Tarlać napustiti funkciju sportskog direktora na kraju tekuće sezone.
Vozač Aprilije Horhe Martin pobednik trke Moto GP šampionata u Francuskoj
10.05.2026.•
0
Vozač Aprilije Horhe Martin pobedio je danas u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Francuske vožene u Le Manu.
Rukometaši počeli pripreme za baraž mečeve protiv Mađarske za plasman na SP
10.05.2026.•
0
Muška rukometna reprezentacija Srbije počela je pripreme za baraž mečeve protiv Mađarske, za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine u Nemačkoj, preneo je danas Rukometni savez Srbije.
Đoković izgubio u drugom kolu mastersa u Rimu
08.05.2026.•
5
Četvrti teniser sveta Novak Đoković nije uspeo da se plasira u treće kolo mastersa u Rimu, pošto je danas posle tri seta poražen od Hrvata Dina Prižmića 6:2, 2:6, 4:6.
Nove izmene u Formuli 1: Više snage za klasične motore
08.05.2026.•
1
Čelnici Formule 1 postigli su dogovor o promeni dizajna motora za sezonu 2027, kao odgovor na kritike novih pogonskih jedinica uvedenih ove godine, preneli su danas britanski mediji.
Vaterpolo savez o saopštenju igrača: "Sedmorica bivših reprezentativaca"
08.05.2026.•
26
Vaterpolo savez Srbije oglasio se povodom saopštenja koje je objavilo 11 reprezentativaca, a u kojem navode da neće nastupati za nacionalni tim dok je na čelu saveza Slobodan Soro.
Đoković ponovo na terenu posle dva meseca
08.05.2026.•
0
Novak Đoković vraća se na teren posle dva meseca pauze. Na mastersu u Rimu prvi protivnik će mu biti hrvatski teniser Dino Prižmić.
Zlatni vaterpolisti napuštaju reprezentaciju dok je Soro na čelu VSS
07.05.2026.•
90
Reprezentativci vaterpolo reprezentacije Srbije, njih 11, saopštili su danas da se povlače iz reprezentacije Srbije dok je na čelu Vaterpolo saveza Srbije novi predsednik Slobodan Soro.
Kecmanović u drugom kolu mastersa u Rimu
07.05.2026.•
0
Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo mastersa u Rimu, pošto je u prvom pobedio Čeha Dalibora Svrčinu sa 2:0, po setovima 6:2, 6:3.
Filip Filipović završio igračku karijeru
06.05.2026.•
0
Nekadašnji kapiten vaterpolo reprezentacije Srbije Filip Filipović saopštio je da je završio igračku karijeru nakon što je sa Los Anđeles Atletikom osvojio završni turnir Nacionalne lige u SAD-u.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar