
Jelenić: Idemo na zlato, ko igra u finalu ne igra da izgubi
Predsednik vaterpolo saveza Srbije (VSS) Viktor Jelenić izjavio je da je za vaterpoliste na Olimpijskim igrama u Parizu "ostala najvažnija utakmica, ali da je lepo kada znaš" da je osigurana medalja.
"Igre još nisu gotove, ostala je najvažnija utakmica. Ali lepo je kada znaš da je medalja ponovo naša. Nisu protekle ni jedne Olimpijske igre od Sidneja 2000. a da nije osvojeno odličje na najvažnijem takmičenju. Ovo je sedma olimpijska medalja u nizu i jako lepo zvuči da smo treći put uzastopno u finalu, da smo po tome isti kao Amerikanci u košarci", izjavio je Jelenić za sajt VSS.
Srbija će sutra u finalu Olimpijskih igara igrati protiv Hrvatske.
"Rekao sam da idemo na zlatnu medalju. I na konferenciji za štampu, pred turnir Srbija 2024 sam kazao da nam je cilj najsjajnije odličje. To je između ostalog i obaveza prema prethodnim velikim generacijama", dodao je Jelenić.
Srbija je dvostruki uzastopni olimpijski šampion i nedelju će pokušati da stigne do trećeg vezanog zlata na Olimpijskim igrama, posle Rija 2016. i Tokija 2020.
"Naš put je bio takav kakav je bio. Nema reprezentacije koja nije imala slab dan. Najvažnije je da smo na najtežim iskušenjima pokazali snagu, jedinstvo i želju da uspemo. U tome smo uspeli i već sada mogu od srca da čestitam i igračima i stručnom štabu na urađenom. Naravno i da se zahvalim svima koji su sve vreme bili uz nas, podržavali nas, kao i onima koji nisu davali podršku i njima se zahvaljujem jer su nam davali snagu da idemo dalje", rekao je Jelenić.
Jelenić je u igračkoj karijeri osvojio bronzu na Igrama u Sidneju i srebro u Atini.
"Olimpijsko finale je veliki događaj, pre svega za sportistu. Čast je biti deo njega. Hrvatska je odlična ekipa, predvodi je moje veliki prijatelj, Ivica Tucak sa kojim sam igrao u Crvenoj zvezdi. Svetski su prvaci, evropski vicešampioni ali finale je jedna utakmica u kojoj su šanse uvek pola-pola. Ko igra u finalu ne igra da izgubi", rekao je Jelenić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Sport
Tesna pobeda Srbije nad Letonijom, dominacija Jokića u napetoj utakmici
30.08.2025.•
0
Košarkaši Srbije pobedili su Letoniju rezultatom 84:80 u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva u košarci.
Bogdanović povredio zadnju ložu, dalji nastup na EP biće poznat posle dodatnih analiza
30.08.2025.•
0
Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović povredio je zadnju ložu i neće igrati protiv Letonije.
Pjastriju pol pozicija u Zandvortu
30.08.2025.•
1
Vozač Meklarena Oskar Pjastri startovaće sa pol pozicije trku Formule 1 za Veliku nagradu Holandije, pošto je bio najbrži u današnjim kvalifikacijama.
Pobede Italije, Estonije i Belgije na EP u košarci
30.08.2025.•
0
Košarkaši Italije pobedili su u Limasolu selekciju Gruzije 78:62 (18:10, 14:22, 21:15, 25:15), u drugom kolu grupe C Evropskog prvenstva.
Košarkaši Srbije danas protiv Letonije, Petrušev kažnjen uslovno
30.08.2025.•
4
Košarkaši Srbije igraju danas u trećem kolu Evrobasketa protiv Letonije. Meč počinje u 17 časova.
Đoković u osmini finala US opena, čeka ga Štruf
30.08.2025.•
1
Novak Đoković se plasirao u osminu finala US opena, pošto je pobedio Britanca Kamerona Norija sa 3:1, po setovima 6:4, 6:7, 6:2 i 6:3.
Srbija savladala Portugal na Evrobasketu
29.08.2025.•
2
Košarkaši Srbije savladali su Portugal u drugom kolu Grupe A Evrobasketa u Rigi sa 80:69.
Srbija ima prvaka sveta u džudou: Mladi džudista Varničić opet osvaja zlato
29.08.2025.•
2
Mladi srpski džudista Veljko Varničić nastavlja da briljira u kategoriji do 73 kilograma.
Murinjo nije više trener Fenerbahčea: Nije poznato ko ga nasleđuje
29.08.2025.•
0
Portugalski fudbalski stručnjak Žoze Murinjo nije više trener Fenerbahčea, saopštio je danas turski klub.
Odbojkašice Srbije eliminisane u osmini finala SP
29.08.2025.•
0
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale Svetskog prvenstva.
Đoković večeras protiv Norija, od 1h posle ponoći
29.08.2025.•
0
Novak Đoković će protiv Britanca Kamerona Norija u trećem kolu US Opena igrati u noći između petka i subote, od 1 sat posle ponoći, saopštili su organizatori.
FOTO: Ovo su novi dresovi fudbalera Srbije - povratak "plavih"
29.08.2025.•
17
Fudbalski savez Srbije predstavio je novu garnituru dresova koju će nositi igrači nacionalnih selekcija.
Košarkaši Srbije večeras protiv Portugala u drugom kolu Evropskog prvenstva
29.08.2025.•
2
Košarkaši Srbije večeras od 20.15 časova u Rigi igraju protiv Portugala u drugom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.
Adriana Vilagoš vicešampionka Dijamantske lige
29.08.2025.•
1
Adriana Vilagoš osvojila je drugo mesto u bacanju koplja u finalu Dijamantske lige u Cirihu.
Održan žreb za ligašku fazu Lige šampiona
28.08.2025.•
0
Fudbalski klubovi koji su se plasirali u Ligu šampiona su večerašnjim žrebom u Monaku saznali svoje rivale u ligaškoj fazi tog takmičenja.
Košarkaši Srbije ubedljivo savladali Estoniju na startu Evropskog prvenstva
27.08.2025.•
0
Košarkaši Srbije savladali su Estoniju u Rigi u prvom meču na Evropskom prvenstvu.
Đoković se posle preokreta plasirao u treće kolo US opena
27.08.2025.•
0
Novak Đoković plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD, pošto je večeras u Njujorku u drugom kolu pobedio 145. igrača sveta Amerikanca Zakarija Svajdu posle četiri seta, 6:7, 6:3, 6:3, 6:1.
Odbojkašice Srbije poražene od Japana na SP, u osmini finala protiv Holandije
27.08.2025.•
0
Odbojkašice Srbije poražene su danas u Bankoku od selekcije Japana 1:3 (23:25, 28:30, 25:23, 18:25), u trećem kolu Svetskog prvenstva.
Počinje Eurobasket: Srbija danas protiv Estonije
27.08.2025.•
0
Danas počinje Evropsko prvenstvo za košarkaše, koje će biti odigrano u četiri grada u četiri različite države.
Iga Švjontek srušila rekord Monike Seleš
26.08.2025.•
0
Poljska teniserka Iga Švjontek srušila je rekord Monike Seleš star 29 godina.
Vaterpolo savezi Srbije i Crne Gore se dogovorili: Formiraju Regionalnu ligu
26.08.2025.•
0
Vaterpolo savezi Srbije i Crne Gore postigli su danas u Beogradu dogovor o formiranju Regionalne lige, koja bi trebalo da počne krajem septembra, preneo je Vaterpolo savez Srbije.
Komentari 2
deda
zztop
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar