PIO Fond od nepokretne žene tražio da dođe pred komisiju

Požarevljanka Marija Eftimov posle višemesečnog iščekivanja i borbe sa birokratijom PIO fonda, dobila je rešenje kojim se njenoj teško bolesnoj majci Nini dodeljuje pravo na tuđu negu i pomoć.
Požarevljanka Marija Eftimov posle višemesečnog iščekivanja i borbe sa birokratijom PIO fonda, dobila je rešenje kojim se njenoj teško bolesnoj majci Nini dodeljuje pravo na tuđu negu i pomoć.

Pre nekoliko meseci PIO fond u Požarevcu tražio je da ona svoju nepokretnu majku dovede pred zdravstvenu komisiju, umesto da joj komisija ode u kućnu posetu, iako se zgrada PIO fonda nalazi preku puta Marijinog stana.

Meseci su bili potrebni zdravstvenoj komisiji požarevačkog Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja da pređe četrdeset dva koraka od svog sedišta do stana Marije Eftimov i njene nepokretne majke Nine. Komisija je ipak obavila pregled.

Iza Marije Eftimov ostali su teški meseci neizvesnosti i borbe sa birokratijom. Ali, nedavno je stiglo rešenje PIO Fonda kojim se njenoj majci dodeljuje pravo na tuđu negu i pomoć.

"Zaista je to bila neizvesnost, nisam uopšte bila sigurna da li će da bude ovako. Nadala sam se najboljem, ali je ipak postojao crv sumnje da nešto može da se desi", kaže Marija Eftimov.

U Republičkom fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje priznaju da procedura izlaska zdravstvene komisije na teren i donošenja rešenja dugo traje, ali da ovakvi slučajevi ne bi trebalo da se ponove.

"Napravili smo ipak neku vrstu procedure da u slučajevima kad ne postoji mogućnost kretanja, da komisija ide u kućnu posetu bez obzira kolika je udaljenost od matične", navode u PIO Fondu.

Marija Eftimov kaže da ne želi da bilo ko ima potrebu za ovakvim rešenjem niti da iko prođe kroz sve ono kroz šta je ona prošla.

"I to se završilo nekako i neka to ostane samo ružna prošlost i neka se više nikome, nikada ne desi ovako nešto", dodaje Marija.

Možda četrdeset dva koraka nije mnogo. Ali, važno je napraviti samo onaj najteži, prvi. Posle toga, sve je mnogo lakše.

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • DachaNS

    04.08.2021 12:05
    To je
    "normalno" u NS da se dovode nepokretni i dementni ljudi na komisiju koji ne znaju ni kako se zovu a dovoz pacijenta sanitetom kosta 6000 din
  • dufko

    17.07.2015 11:08
    poznato
    Podnesemo prijavu za tuđu negu i pomoć za našu nepokretnu babu od 83 godine, bez primanja, bez imovine, leži kod nas u krevetu, otkazala noge, ruke napola ... Vodio je prvi put na komisiju - odbili, kao, malo dokumentacije, a nisu nam ni tražili dodatnu. Odvedemo je mi na snimanja, platimo, uložimo žalbu, sve to ide na teret tatine penzije od 25000, kao jedinog prihoda. Zovu nas na komisiju, MORAŠ doneti bolesnika lekaru na noge. Sat vremena je lekarka maltretirala da ustane, pa što se nije čuvala u životu, što nije išla u banje, zašto ona leži u krevetu, ona treba da vežba ... Tu je meni pao mrak na oči, baba, idemo kući, ovo nema smisla. Svi na komisiju došli s nekim ja sam s babom. Kaže lekarka - kako ste došli sami? A s kim da dođem - otac, 71, mi je šlogiran, odbijen je dva puta za tuđu negu - nije vam ništa, izlečićete se?!!! Majka mora oko njega, žena radi zadnji dan na poslu a ja da nisam ostao bez posla sad ne bih mogao da dovezem babu! Dali smo preko 200€ za snimanja, gorivo, maltretiranje i na kraju neće biti ništa ... Ipak, odobrili su tuđu negu ali ponižavajuć je put do ostvarenja svojih prava ...

    p.s. U novosadskom PIO, dok sam čekao na tu komisiju sam gledao kako se u sali prodaje roba iz Mađarske, salame, meso, onako, sa stola, opušteno, legalno ...
  • 17.07.2015 06:12
    Šljam od šljama.
    Pa kada džabelebaroši i neradnici pustili korenje u svojoj stolici pa ne mogu da mrdnu. Da je ovo ova država kao Nemačka, takvi bi leteli sa posla momentalno.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija