Tri godine otkako je proglašen tehnološkim viškom i otpušten, Miodrag Stanković Uča se vratio na posao u Sportski centar "Čair", onako kako je i obećao - na belom konju.
Prvi radni dan i pauzu na novom-starom poslu, Stanković je u petak iskoristio da na konju koji mu je pozajmio niški "Zoo planet" dođe do "Čaira", ne bi li predao radnu knjižicu i zvanično se vratio na posao. To je učinio jer kaže da je Apelacioni sud potvrdio presudu Osnovnog suda prema kojoj je SC "Čair" dužan da ga vrati na posao, pišu Južne vesti.
Podseća da je otkaz dobio pre tri godine - proglasili su ga tehnološkim viškom u 62. godini života, kada je imao 36 godina radnog staža.
"Ja sam se na to žalio Osnovnom sudu, dobio sam u moju korist, žalba je usvojena u potpunosti. Oni su se posle toga žalili, nudio sam i pomirenje, ali nisu hteli. Njihova žalba je odbijena pre jedno nedelju dana i oni su u obavezi da mi isplate sve zaostale zarade i da odbiju ono što su mi dali kao otpremninu", pojašnjava Stanković.
Novac još nije dobio, ali jeste novo radno mesto - sada radi u ispostavi Sporstkog centra u OŠ "Duško Radović" kao komercijalista, ali kaže da posla gotovo da nema, jer se utakmice u školi ne igraju često. U petak je zato došao do Uprave SC "Čair" da preda radnu knjižicu i postavi im neka pitanja.
"Možda ću da tužim direktora i za pretrpljen duševni bol, jer sam ja otac petoro dece, supruga je bila profesorka na Filozofskom fakultetu i ona je dobila otkaz, tako da možete da zamislite u kakvoj sam situaciji bio. Ja do penzije imam još 11 meseci, ali očekujem da će da se nastavi tortura na poslu", dodaje Stanković.
Direktor Sportskog centra Dragan Perić se tokom dana nije javljao novinarima Južnih vesti i nije odgovorio zašto je Stanković prebačen na drugo radno mesto i da li zaista trpi mobing na poslu.
Ovaj portal podseća da je Miodrag Stanković Uča nekadašnji funkcioner niškog SPO-a i jedan od lidera opozicije devedesetih godina, a poznat je i po tome što je usred emisije Južnih vesti pocepao člansku kartu i istupio iz Srpske napredne stranke.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Vozači kamiona iz Srbije i Bosne i Hercegovine najavili su da će 26. januara svi teretni granični prelazi prema zemljama Šengena biti blokirani zbog problema koje im stvara novi sistem EES.
Srbija je ušla u 2026. godinu i dalje čekajući da joj Evropska komisija isplati novac za sprovođenje reformi iz Plana rasta Evropske unije za Zapadni Balkan.
U organizaciji Saveza komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) večeras je ispred ambasade Venecuele u Beogradu održan skup podrške toj zemlji i njenom predsedniku Nikolasu Maduru koji se nalazi u zatvoru u SAD.
Najavu Dragana Đilasa da Rio Tinto sprema odštetni zahtev protiv Srbije zbog projekta Jadar, pravni eksperti ocenjuju kao političku tužbu, jer konkretnih podataka nema, i kažu da bi ovo mogla biti dobra vest za Srbiju.
Kompanija Telekom Srbija kupila je Mondo INC u vlasništvu WMG Media Igora Žeželja, preduzeće koje je izdavač dnevnog lista Kurir, portala Kurir i istoimene televizije, prenosi N1.
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je da će država, Vlada, predsednik Srbije i SNS, koja je kandidovala neke ljude, analizirati njihov rad na terenu.
Pedsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić zakazala je za sredu novu vanrednu sednicu na kojoj će se naći niz zakona o tužilaštvima koje je predložio poslanik Srpske napredne stranke Uglješa Mrdić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je prošle nedelje da se u Srbiji sneg čisti brže nego što je to slučaj u Njujorku, Vašingtonu i Berlinu. Da li je to istina?
Država je u ovim vremenskim neprilikama brže reagovala nego najrazvijenije evropske zemlje, građani su pozvani da budu strpljivi i slušaju uputstva nadležnih uz poruku - država je uz građane.
Predsednik Udruženja odgajivača goveda Centralne Srbije Milija Palamarević izjavio je da mlekare u tom delu zemlje smanjuju otkup i da će proizvođači morati da preduzmu radikalne mere.
Izraelska policija proglasila je bivšeg savetnika izraelskog premijera Benjamina Netanjahua, Jisraela Srulika Ajnhorna, osumnjičenog u slučaju Katargejt, za kriminalca u bekstvu, javlja izraelski list Tajms of Izrael.
Bezbednosno-informativna agencija (BIA) našla se proteklih meseci na meti kritika predsednika Aleksandra Vučića usled višemesečne društveno-političke krize u Srbiji.
Crveni krst Srbije saopštio je da je do sada pružio pomoć više od 400 najugroženijih domaćinstava usled obilnih snežnih padavina koje su prouzrukovale prekid struje, saobraćaja i snabdevanje vodom.
Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (Fond PIO) raspisao je oglas za prijem zahteva za upućivanje penzionera na besplatnu rehabilitaciju u srpskim banjama.
Komentari 6
beli konj
Da li je to SPO ??. Pa rto je nevažno.
ST
dzo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar