Vozi pola veka, nikada nije kažnjavan i za to je dobio potvrdu od suda
U doba bahatih vozača koji ne poštuju ni saobraćajne propise ni policiju, 85-ogodišnji Velizar Savić iz sela Belo Polje kod Gornjeg Milanovca - vozač je za primer.
Foto: Pixabay (ilustracija)
Naime, ovaj penzioner za pola veka dugog vozačkog staža nije napravio nijedan prekršaj i za to je dobio i pismeno uverenje od Prekršajnog suda u Gornjem Milanovcu, tako da on možda nije jedini dobar vozač u Srbiji, ali jedini je koji za to ima i odštampanu potvrdu.
"Kad sam jednom prilikom čuo koliko pojedini poznati pevači daju para za saobraćajne kazne, ja sam ostao u šoku. Presabrao sam se i shvatio da ja ni jednu jedinu kaznu nisam platio i zato sam želeo da to imam i dokumentovano, da se zna", rekao je Velizar za agenciju RINA.
Krstario je širom bivše Jugoslavije, ali sve je radio po propisima, kako kaže, bez obzira da li ima policije na vidiku ili ne. Nikad nije žurio, osim u situacijama kad je bio hitna pomoć, pošto jedini u selu ima automobil, ali ni tada ne brže od 70 kilometara na čas.
"Ja kad sednem u kola i kad idem 60, imam osećaj kao da letim i zato vozim isključivo polako i pažljivo, nigde zakasniti nećemo. Pritom, nemam para za bacanje da bih plaćao kazne i popravljao kola ako se pokvare od brze vožnje", priča ovaj vozač bez greške.
Velizar je uvek bio veran samo domaćim automobilima, pa nakon dva stojadina i fiće, već skoro 40 godina u njegovoj garaži parkira se "jugić".
"Taj auto sam dobio na poklon od tasta za prvih 10 godina braka, jer sam se pokazao kao dobar zet i domaćin. I evo taj auto je kod mene već nekoliko decenija", rekao je Velizar.
Savić bi definitivno mogao da posluži za primer svima koji su se ikad dohvatili volana, jer često naš, ali i životi drugih ljudi zavise upravo od ponašanja u saobraćaju.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Uhapšen "vračarac": Presreo čoveka u saobraćaju, pretio pištoljem, pa krvlju pisao po kolima
04.07.2026.•
4
Uhapšen je pripadnik "vračarskog klana" N.M. (31) iz Beograda, osumnjičen da je pištoljem pretio jednom muškarcu, saopštio je MUP.
AMSS: Automobili čekaju sat vremena na Gradini
04.07.2026.•
0
Automobili čekaju nešto više od sat vremena za izlaz iz Srbije na graničnom prelazu Gradina, dok su zadržavanja na Preševu i Horgošu oko pola sata, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Vučićev paket mera: "Služi za propagandu, a nakon izbora će se sve vratiti na staro"
04.07.2026.•
13
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je nove mere – isplatu jednokratne pomoći i smanjenje troškova za lekove. Novi paket mera, prema njegovim rečima, koštaće državu više od 600 miliona evra.
Aleksić, Parandilović i Ćuta pozvali opoziciju na ujedinjenje
04.07.2026.•
23
Predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslav Aleksić ocenio je da je opština Medijana dokaz da se režim može pobediti i pod nepoštenim uslovima i ponovo pozvao sve opozicione aktere na ujedinjenje.
Sadler: Rukovodstvo ANN nije najavilo spajanje televizija N1 i Nova
04.07.2026.•
4
Rukovodstvo Adrija njuz netvorka, mreže u okviru koje posluju N1 i Nova S, nije ni usvojilo ni najavilo promene po kojima bi se spojio program te dve televizije, rekao je direktor za informativu ANN-a Brent Sadler.
Radić za Dojče vele: Odlazak nije trajan, vratiću se u slobodnu Srbiju
04.07.2026.•
11
Vojni analitičar Aleksandar Radić morao je na saslušanje zbog tobožnjeg fabrikovanja afere "zvučni top", a onda su mediji objavili snimke njegovog uhođenja.
Dvojica maloletnika poginula u saobraćajnoj nesreći u Babinom Mostu
04.07.2026.•
0
Dvojica sedamnaestogodišnjaka poginula su u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć oko 23.15 u selu Babin Most, u opštini Obilić, dok je jedan pešak povređen, piše portal KoSSev.
Vučić: Parlamentarni izbori možda i pre moje ostavke, očekujem dobru utamicu, primenićemo preporuke ODIHR
04.07.2026.•
30
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da će na izborima biti "dobra utakmica", a "u međuvremenu moramo da usvojimo i primenimo sve ODIHR-ove preporuke.".
Ekspo selo: Pokrenuta nabavka za operativno upravljanje smeštajem učesnika
04.07.2026.•
0
Кompanija Ekspo 2027 doo Beograd pokrenula je postupak nabavke za uslugu operativnog upravljanja smeštajem u Ekspo selu, koje će tokom trajanja specijalizovane izložbe Ekspo 2027 biti namenjeno smeštaju učesnika izložbe.
Vučić: Slučaj zvučni top će dobiti sudski epilog, tužilaštvo će obavestiti javnost
04.07.2026.•
7
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će slučaj o navodonoj simulaciji zvučnog topa dobiti svoj sudski epilog i da će tužilaštvo o tome upoznati javnost.
Vlasnicima firmi u Beogradu slao preteće poruke da ih prinudi da plate nepostojeće dugove
04.07.2026.•
3
Dvadesetogodišnji S.S. uhapšen je zbog sumnje da je izvršio krivično delo ugrožavanje sigurnosti.
ANEM: Tek osnovani portali dobili milione na konkursima, već prekršili Kodeks
04.07.2026.•
5
Medijski izdavač Zaple Media Group ove godine na do sada završenim konkursima za projektno sufinansiranje medijskih sadržaja dobio je ukupno 16,2 miliona dinara ili oko 138.000 evra, saopštio je ANEM.
Skupština žuri da ispuni evropske zadatke: Posle šest meseci se setila REM-a
04.07.2026.•
2
Skupština Srbije se posle šest meseci ponovo setila REM-a, koji je visoko na agendi Brisela.
Savet: U Srbiji nema vidljivih rezultata u borbi protiv korupcije, Vlada godinama ignoriše preporuke
04.07.2026.•
3
Savet za borbu protiv korupcije ocenio je u novom Izveštaju o netransparentnosti rada državnih institucija da, uprkos osnivanju novih institucija i donošenju više strategija u Srbiji nisu ostvareni vidljivi rezultati.
Vučić danas obilazi "Osmeh Vojvodine": Radove od Bačkog Brega do Srpske Crnje
04.07.2026.•
16
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obići će danas radove kod Bezdana na izgradnji deonice brze saobraćajnice "Osmeh Vojvodine" od Bačkog Brega do Srpske Crnje.
Danas protest u Rakovici: Građani traže odgovore o (ne)postupanju policije posle napada na aktivistu
04.07.2026.•
3
Zbor građana Rakovice danas u 18 časova održaće protestni skup ispred tamošnje policijske stanice zbog, kako su naveli, nepostupanja policije nakon napada na njihovog aktivistu.
Umetnici iz Portugala otkazali učešće na Bitefu: "Zbog mešanja vlasti u kulturu, cenzure, pritiska"
04.07.2026.•
21
Trupa Teatro Praga iz Lisabona otkazala je učešće na 59. Bitefu zbog, kako su naveli u saopštenju koje prenosi Vreme, "trenutne političke i kulturne situacije u Srbiji i mešanja vlasti i javnih institucija u kulturu".
Vlada do kraja jula produžila zabranu izvoza nafte i naftnih derivata
03.07.2026.•
0
Vlada Srbije je novom odlukom produžila do 31. jula važenje Odluke o privremenoj zabrani izvoza nafte i naftnih derivata.
Komentari 2
Zoran
Лука Лабан
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar