Danski "Kentaur" dobiće od Srbije milion evra subvencija

Danski proizvođač profesionalne garderobe "Kentaur", koji je u četvrtak u Vranju otvorio proizvodni pogon, dobiće od Srbije skoro milion evra subvencija.
Danski "Kentaur" dobiće od Srbije milion evra subvencija
Foto: Pixabay
"Kentaur Balkans", ćerka firma "Kentaura A/S", iz budžeta će dobiti nešto više od 940.000 evra, navodi se u ugovoru između danske firme i Ministarstva privrede Srbije u koji je uvid imala Nova ekonomija
 
Prva tranša subvencija od oko 289.000 evra biće isplaćena ove godine, naredne godine biće isplaćeno 387.500 evra, a u 2021. ostatak od 263.800 evra.
 
Danska kompanija se obavezala da isplaćuje osnovnu zaradu najmanje u visini minimalca, koji u oktobru iznosi 28.575 dinara, a ukupna primanja zaposlenih moraju biti najmanje još 20 odsto veća. U ugovoru se navodi da Kentaur mora da zaposli najmanje 300 radnika na neodređeno, sa punim radnim vremenom. 
 
Takođe mora da uloži najmanje 800.380 evra u naredne tri godine, od čega najmanje 25 odsto mora biti iz sopstvenih sredstava, odnosno sredstava koja ne sadrže nikakvu državnu pomoć.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • milanm

    27.10.2019 18:27
    @Nesa
    Pa pola Ns radi za platu do 40 000 din. Tolike su plate i u ove dve fabrike koje imamo, Lir i Delfi. Trgovina, supermarketi takodje. 35 000 u Vranju je kao bar 50 000 u Ns, ako se uzme u obzir renta i cene kvadrata, prevoza, usluga itd. Za Bg je vec druga prica, zato tamo tih fabrika ni nema.
  • Orwell Vegan

    27.10.2019 18:05
    Istina
    @U Čileu
    Nije u narodu problem, on zivi u namernim okolnostima, jer bokhe nema. Za sve ovo su krivi ljudi iz ove i prethodne vlasti sa konkretnim imenima. Dakle, nema potrebe da se stalno uopstava, kao kriv je narod, mi Srbi smo ugrozeni itd, to je zvaka za glupane.
  • kimi

    27.10.2019 17:20
    @U Čileu

    Posto si toliko pametan, da ne kazem elitista, jel mozes a zna da ne mozes, jer sit gladnom ne veruje, jel ti mozes da razumes da je nekom 230e .230e vise nego sto ima bez toga?
    Koji deo ti nije jasan tu??
    I sta ti znaci ovo? "obrazovan i pošten čovek u Srbiji nema šta da traži sa takvim narodm.Niti da takvom narodu prodaje bilo kakvo znaje i usluge" ? oces da kazes da ako neko nije bas najobrazovaniji , da nije posten? Kakve veze ima postenje sa finansijkim ili obrazovnim stanjem? Znaci samo obrazovani i bogati treba da postoje i zive zajedno?
    Cak sta vise naprotiv, siguran sam da postenje opada kako je covek imucniji, jer znamo veoma dobro, da bar 50% onih koji su bogati, su to postigli kriminalnim radnjama,zloupotrebama,manipulicijama,iskoriscavanjem itd.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija