Dirigent otkazao dolazak, Beogradska filharmonija najavljuje zakonske mere

Beogradska filharmonija saopštila je da je dirigent Jun Merkl trebalo da održi prvi nastup 16. i 17. januara u Kolarčevoj zadužbini, ali da je već prekršio ugovor i da će Filharmonija preduzeti sve mere predviđene zakonom.
Kako se navodi u saopštenju, "potpuno neočekivano, dirigent je otkazao dolazak i to samo 60 sati uoči prve probe sa orkestrom iako je ugovor već potpisao".
 
"Razlog za to je njegovo nezadovoljstvo povodom stavke ugovora vezane za avio-transport. Svoje negodovanje je iskazao preko društvene mreže Fejsbuk i portala Slippeddisc koji se bavi događajima u svetu klasične muzike na i iza scene", navodi se u saopštenju Beogradske filharmonije.
 
U saopštenju se dodaje da se Beogradska filharmonija na istom portalu zvanično izjasnila ovim povodom, a ubrzo posle nje oglasio se i šef-dirigent Gabrijel Felc ističući svoje čuđenje reakcijom dirigenta i žaljenje što Merkl propušta da diriguje orkestrom kome se svi muzičari rado vraćaju.
 
U izjavi portalu Slippeddisc, koju je filharmonija predočila i medijima u Srbiji, ta institucija je navela da kao budžetska institucija posluje prema striktnim pravilima koja su predstavljena Merklu i navedena u ugovoru koji je dobio pre više meseci i potpisao.
 
U izjavi za taj portal, Filharmonija je naglasila da čin nemačkog dirigenta smatra izuzetno neprofesionalnim i da predstavlja veliko nepoštovanje prema orkestru, publici i celokupnoj zajednici.
 
"Brzom reakcijom menadžmenta, nekadašnji šef dirigent Uroš Lajovic izašao je u susret i preuzeo rukovođenje oba koncerta koji će se održati prema planiranom rasporedu bez daljih izmena. Beogradska filharmonija će preduzeti sve mere koje su zakonom predviđene u ovakvim situacijama", navodi se u saopštenju.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • /

    15.01.2020 12:11
    /
    pruzite se koliko ste dugi.
    ovo je samo dokaz koliko je postovan taj vas talenat

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Kamioni na Batrovcima čekaju četiri sata

Teretna vozila na graničnom prelazu Batrovci ka Hrvatskoj čekaju na izlazu iz Srbije oko četiri sata, dok se na prelazu Horgoš ka Mađarskoj zadržavaju duplo kraće, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).