U Beogradu je sinoć pao prvi sneg ove zime, a snežne padavine nisu zaobišle ni duge delove Srbije.
Prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda objavljenim u 23 časa, u Beogradu je bilo dva stepena. RHMZ je prethodno saopštio da će na području Beograda kiša u pojedinim delovima grada preći u susnežicu i sneg.
Na planinama je najavljeno da će padati sneg uz stvaranje i povećanje visine snežnog pokrivača za 10 do 15 centimetara, ponegde će i u nižim predelima zapadne, centralne i južne Srbije kiša preći u sneg.
Temperatura je u sredu u Srbiji bila čak i do 20 stepeni, a uveče je većinom pala na svega nekoliko stepeni oko nule.
Prema izveštaju Zimske službe "Puteva Srbije", kolovozi su vlažni u nižim predelima, snega ima mestimično u raskvašenom stanju do pet centimetara na teritoriji Beograda, Ivanjice, Kolubare, Mačve, Požarevca, Požege, Užica, Valjeva, zbog čega se preporučuje opreznija vožnja.
Meteorolozi su za danas najavili promenljivo oblačno vreme, uz maksimalnu temperaturu do 9 stepeni Celzijusa.
I region se zabeleo
Veliki snežni nanosi zabeleženi su sinoć na deonici autoputa Banjaluka - Doboj, što je prouzrokovalo haotično stanje u saobraćaju, javio je reporter portala Klix.ba. Saobraćaj se na ovom autoputu odvijao izrazito usporeno, a neka vozila stajala su parkirana u zaustavnoj traci.
Nakon kišovitog dana, u Banjaluci je sinoć padao sneg.
I Hrvatsku je nakon toplog jutra zahvatilo snažno nevreme praćeno kišom, gradom i grmljavinom. Sneg je padao u Gorskom Kotaru, Lici, središnjoj i severozapadnoj Hrvatskoj i izazvao probleme u saobraćaju. Zbog zimskih uslova vožnje, pojedini putevi i delovi autoputa su zatvoreni za saobraćaj.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Tokom dana, beogradski i novosadski studenti u blokadi pozvali su građane na grudvanje ispred Skupštine, a pozivu su se uglavnom odazvali mladi i porodice sa malom decom.
Policija je tokom 2025. godine imala neuobičajeno veliki broj intervencija, ocenio je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, tvrdeći da je policija svoj posao obavila "veoma dobro", ali sagovornici Danasa se ne slažu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da u ovom trenutku državi ne preti neposredna opasnost od potencijalnog agresora, ali da to ne znači da situacija neće biti drugačija za nekoliko meseci ili godinu dana
Dva vandalska incidenta obeležila su početak godine u Srbiji - grafiti mržnje prema građanima muslimanske veroispovesti u Pančevu i skrnavljenje spomen-ploče romskom dečaku Dušanu Jovanoviću u Beogradu.
Iako studenti najavljuju da je njihova izborna lista praktično završena i da na njoj neće biti političara, deo opozicije i dalje insistira na zajedničkom nastupu na izborima.
Kompanija Rio Tinto sprema tužbu protiv države Srbije i zahtevaće odštetu što neće biti ništa od vađenja litijuma u dolini Jadra u iznosu ne manjem od milijardu evra, izjavio je Dragan Đilas.
Najveća prosečna cena stanova u starogradnji u trećem kvartalu prošle godine, prema podacima Republičkog geodetskog zavoda (RGZ), bila je u Beogradu i iznosila je 2.691 evro po kvadratu.
Javno preduzeće "Putevi Srbije" saopštilo je danas da su autoputevi, svi državni putevi prvog i drugog reda, kao i prilazi graničnim prelazima i zimskim turističkim centrima prohodni.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je od ključnog značaja da ruski "Gasprom", kao većinski vlasnik Naftne industrije Srbije, što pre završi ugovor o prodaji svog udela mađarskoj naftnoj kompaniji MOL.
Saobraćaj u Srbiji biće danas pojačanog intenziteta na prilazima većih gradova i na putevima koji vode sa skijališta, planina i ostalih turističkih mesta, saopštio je jutros Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Komentari 2
jova limanac
White
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar