FOTO: Vozači Vojske Srbije bronzani na Vojnim igrama u Rusiji
Vozači Vojske Srbije osvojili su treće mesto i bronzanu medalju u ekipnoj trci sa bojevim gađanjem, koja je glavni događaj u disciplini "Vojni reli" Međunarodnih vojnih igara, a održava se u Republici Tuva na dalekom istoku Rusije, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Poseban uspeh ostvarila je posada Vojske Srbije u kojoj su desetar Miloš Četrović i stariji vodnik Goran Ćokić osvojivši prvo mesto i zlatnu medalju u individualnoj trci "Vojnog relija", sa najboljim rezultatom u konkurenciji osam posada u kategoriji vozila formule pogona 6x6.
Prvo mesto u disciplini "Vojni reli" zauzela je Rusija, a drugo mesto podelili su Belorusija i Uzbekistan.
Златна и бронзана медаља за војне возаче на Међународним војним играма. https://t.co/muCoafNEYC pic.twitter.com/9R9kobsYfT
— MO и ВС (@mo_i_vs) August 30, 2020
Vozači Vojske Srbije imali su četiri trke, i to individualnu, zatim trku sa proverom vatrene osposobljenosti, trku sa preticanjem i ekipnu trku.
U ovim trkama korišćena su neborbena vozila u kategorijama 4x4 i 6x6 "kamaz" i "ural", dok je glavna ekipna trka vožena na ruskom vojnom vozilu 4x4 GAZ-2330 "tigar".
Тенкисти #VojskaSrbije после одлично вожене друге и треће индивидуалне трке, јуче и данас, пласирали су се у полуфинале „Тенковског биатлона“ Међународних војних игара у Русији, на коме учествују седми пут. https://t.co/GKRkZ4oB7E pic.twitter.com/1U1fgiJBLa
— MO и ВС (@mo_i_vs) August 31, 2020
Tenkisti Vojske Srbije ostvarili su danas takođe veliki uspeh plasmanom u polufinale "Tenkovskog biatlona".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Pastor: SVM na izbore izlazi samostalno, primarni cilj nam nisu ministarska mesta
06.08.2026.•
10
Predsednik Saveza vojvođanskih Mađara Balint Pastor izjavio je da će ta stranka na izborima nastupiti samostalno.
VIDEO: Profesor Stevan Filipović pretučen u centru Beograda
06.08.2026.•
10
Profesor na Fakultetu dramskih umetnosti Stevan Filipović pretučen je sinoć u centru Beograda.
Nova istraživanja javnog mnjenja sadrže loše vesti za Vučićevu vlast
06.08.2026.•
14
Da se stvari u Srbiji kreću u pogrešnom smeru smatra 49 odsto ispitanika najnovijeg istraživanja javnog mnjenja, a ovo je loša vest za vlast.
VIDEO: Studenti u blokadi pozvali građane da se uključe i pomognu im u izbornoj kampanji
06.08.2026.•
3
Studenti u blokadi pozvali su građane da se uključe i pomognu im u izbornoj kampanji.
Unija sindikata prosvetnih radnika: Javna rasprava o obrazovanju izgledala kao rijaliti
06.08.2026.•
0
Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije saopštila je da je taj sindikat bio jedini reprezentativni na petočasovnoj raspravi o izmenama Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja.
Muškarac iz Zubinog Potoka uhapšen na Brnjaku pušten iz pritvora
05.08.2026.•
1
Muškarac D.V. iz Zubinog Potoka, koji je juče uhapšen na punktu Brnjak na Kosovu radi saslušanja, pušten je danas iz pritvora pre isteka roka, prenosi Radio-televizija Srbije.
Podeljene reakcije u SPC na Vučićeve izjave o Crkvi i litijama: Mitropolija ga kritikuje, Eparhija zahvalna
05.08.2026.•
16
Mitropolija crnogorsko-primorska Srpske pravoslavne crkve (SPC) ocenila je danas izjave predsednika Srbije Aleksandra Vučića oko Crkve u Crnoj Gori i litija 2020. godine kao političko mešanje u crkvena pitanja.
Požar i kod Leskovca, građani uznemireni zbog dima
05.08.2026.•
0
Veliki šumski požar izbio je oko podneva na području između sela Razgojna i Grdanica, na teritoriji grada Leskovca, zbog čega su na teren upućene sve raspoložive vatrogasno-spasilačke ekipe iz Leskovca.
Operativni tim: Nema opasnosti od nestašica struje i vode, ugrožen rečni saobraćaj
05.08.2026.•
10
Opertivni tim u kom su predsednik Vlade Srbije Đuro Macut, resorni ministri i predstavnici nadležnih organa ocenio je da je situacija sa snabdevanjem električnom energijom pod kontrolom.
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - imamo i poklon
05.08.2026.•
22
Novi 021.rs dnevni kviz u kom vas darujemo je pred vama.
MUP više od dve godine ne postupa po nalozima tužilaštva da se istraži ubistvo Dalibora Dragijevića
05.08.2026.•
12
Skoro dve i po godine od kada je Dalibor Dragijević ubijen u policijskoj stanici u Boru, ovaj slučaj je i dalje u fazi predistražnog postupka, istraga stoji jer SUK uopšte ne sarađuje sa Višim javnim tužilaštvom u Nišu.
Solidarnost: Država sistemski da stane na put femicidu
05.08.2026.•
3
Građanski pokret Solidarnost zatražio je danas da država sistemski stane na put femicidu i podsetio da su se za desetak dana desila tri ubistva žena u Srbiji, a od početka godine najmanje osam.
Automobili do sat vremena na granicama, najduže se čeka na Horgošu
05.08.2026.•
1
Putničkim automobilima potrebno je sat vremena za izlazak iz Srbije na graničnom prelazu Horgoš, dok je za ulaz u Srbiju na prelazu Gradina potrebno oko 40 minuta, saopštio je danas Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Istraživanje IRI: Srbi podeljeni oko protesta i pravca zemlje, podržavaju saradnju sa Zapadom
05.08.2026.•
7
Nacionalno istraživanje, koje je sproveo Centar za uvid u istraživanje anketa Međunarodnog republikanskog instituta IRI pokazalo je da su Srbi oštro podeljeni oko domaćih pitanja i opšteg pravca kretanja zemlje.
Šta znači Vučićev podatak o 80 odsto opredeljenih: "Jedno su ankete, drugo izlaznost"
05.08.2026.•
17
Govoreći o 80 odsto opredeljenih građana Srbije, Vučić šalje poruku da su karte već podeljene i da nema razloga i prostora da se nešto promeni, čime hrabri svoje i demotiviše kolebljive i neopredeljene birače.
FOTO: Više od 30 vatrogasaca i nekoliko helikoptera gase požar u Deliblatskoj peščari
05.08.2026.•
4
Više od 30 vatrogasaca-spasilaca i nekoliko helikoptera Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) angažovano je na gašenju požara u Deliblatskoj peščari, saopštio je danas resorni ministar Ivica Dačić.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar