Srbija među zemljama koje su smanjile stopu zatvorske populacije

Srbija je jedna od zemalja u Evropi u kojoj je smanjena stopa zatvorske populacije, navodi se u studiji Saveta Evrope posvećenoj srednjoročnom uticaju koronavirusa na zatvorsku populaciju.
Srbija među zemljama koje su smanjile stopu zatvorske populacije
Foto: 021.rs
U istraživanju koji je sproveo Univerzitet u Lozani za Savet Evrope, Srbija se pominje kao zemlja koja je za četiri odsto smanjila zatvorsku populaciju. Jedan od faktora koji je doprineo smanjenju zatvorske populacije je taj što je 25 zatvorskih uprava pustilo zatvorenike kao preventivnu meru protiv koronavirusa, navodi se u studiji.
 
U taj spisak se ubrajaju zatvori u sledećim zemaljama - Albanija, Andora, Jermenija, Austrija, Azerbejdžan, Belgija, Kipar, Danska, Francuska, Island, Irska, Italija, Lihtenštajn, Luksemburg, Monako, Norveška, Portugal, Srbija, Slovenija, Španija, Turska i Velika Britanija.
 
Te zemlje su od marta do septembra pustile ukupno 143.000 zatvorenika. Istraživanje je pokazalo da je od 1. januara do 15. septembra prosečna stopa lišavanja slobode pala za 4,6 odsto, sa 121,4 na 115,8 zatvorenika na 100.000 stanovnika, i to u 35 zatvora koji su učestvovali u studiji.
 
Studija Godišnje kaznene statistike Saveta Evrope (SPACE) "Procena srednjoročnog uticaja Covid-19 na zatvorske populacije" analizira trendove u evropskoj zatvorskoj populaciji tokom 2020. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Sale

    11.11.2020 12:41
    Opet smo najbolji
    Naravno da se prazne zatvori kada su nam krimosi na ulici!
    Bolje da ste ćutali!
  • Boki

    11.11.2020 00:57
    Naravno, eno ih barabe u institucijama...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija