Sledeće nedelje zvanično će početi i potpisivanje prvih radnih ugovora, izveštava
Prva TV.
Za neku od oko 2.800 objavljenih pozicija na teritoriji grada Beograda prijavilo se više od 3.000 kandidata. Za sada su poslodavci odabrali oko 1.200 kandidata.
"NSZ sada vrši kontrolu i proveru kandidata koji su odabrani od strane poslodavaca u smislu ispunjenosti uslova javnog poziva", kaže za Prvu TV Marčela Vuinac Obućina iz Nacionalne službe za zapošljavanje.
Traže se sve struke, ali najviše osobe sa visokim obrazovanjem.
Kako je rok za selekciju kandidata poslodavcima produžen do 18. novembra, konačna lista onih koji su izabrani da se preko projekta zaposle još nije objavljena.
"Konačna lista poslodavaca sa odabranim brojem izvršilaca biće objavljena na portalu 'Moja prva plata' do 27. novembra, nakon toga pristupićemo potpisivanju trojnih ugovora između NSZ, poslodavca i kandidata sa uzajamnim pravima i obavezama. Planirano je da potpisivanje ugovora traje od 28. novembra do 14. decembra ove godine", kaže Vuinac Obućina.
Poslodavac nema pravo da odabranog kandidata radno angažuje i uključi u program pre potpisivanja ugovora, kažu iz NSZ.
Inače, nalog na portalu "Moja prva plata" otvorilo je skoro 23 hiljade mladih iz cele Srbije, od kojih se više od 17.000 uspešno prijavilo na neku od pozicija.
Program se finansira devet meseci u iznosu 20.000 dinara mesečno za one sa srednjom školom, a 24.000 dinara za one sa visokim obrazovanjem.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 15
Vanja
Stefan
Bez obzira sto pored Engleskog jezika C1 i Japanskog jezika N2, odlico pozananje Poslovnog Excel i Worda, nemozes da pobegnes of Veze. Zapitas sebe koji su ovi programi zaista namenjeni.
Koji major flop od drzave wwww
Stefan
Bez obzira sto pored Engleskog jezika C1 i Japanskog jezika N2, odlico pozananje Poslovnog Excel i Worda, nemozes da pobegnes of Veze. Zapitas sebe koji su ovi programi zaista namenjeni.
Koji major flop od drzave
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar