Inspektor osumnjičen da je odavao tajne Belivuku branio se ćutanjem, određen mu pritvor

Božidar Stolić, pripadnik SBPOK, saslušan je u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj.
Inspektor osumnjičen da je odavao tajne Belivuku branio se ćutanjem, određen mu pritvor
Foto: 021.rs
Prilikom saslušanja, branio se ćutanjem, rekli su u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu.
 
Sudija mu je, nakon saslušanja, odredio pritvor do 30 dana.
 
Pritvor je određen zbog postojanja posebnih okolnosti koje ukazuju da će ometati postupak uticanjem na svedoke, kao i zbog postojanja okolnosti koje ukazuju da će u kratkom vremenskom periodu ponoviti krivično delo, saopštio je Viši sud.
 
Protiv ovog rešenja osumnjičeni i njegov branilac imaju pravo žalbe.
 
Stolić je uhapšen pre nekoliko dana pod sumnjom da je odavao informacije i sabotirao istragu protiv kavačkog klana. 
 
On je bio jedan od policajaca koji su hapsili Marka Miljkovića, glavnog saradnika Veljka Belivuka.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • @Vladimir

    12.06.2021 16:57
    Kod vas je izgleda pogled na svet izvnut naopačke. Kakvi građani pa između njih i inspektori, sudije, advokati, lekari, frilenseri, vozači, prosvetari takva i država. Nisu građani nastali od države već država od građana.
  • Hgfd

    12.06.2021 16:34
    Vulin otkrio Ameriku
    Svetski genije. Da ga nema morali bi ga izmisliti. Tesko nama sanjim i njemu slicnim.
  • Vladimir

    12.06.2021 15:43
    Kakva drzava, takvi i inspektori, sudije, advokati...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Država u Nišu osnovala Fakultet srpskih studija

Promenom statusa i izdvajanjem departmana za istoriju, srbistiku i ruski jezik i književnost iz sastava Filozofskog fakulteta, Vlada Srbije osnovala je novu visokoškolsku ustanovu u Nišu - Fakultet srpskih studija.