Povećava se plata vojnika na dobrovoljnom služenju, prijavljivanje i u poštama

To je, kako je ocenio, "pristojno primanje i značajan stimulans". On je kazao da je plata vojnika povećana za 66 odsto, a polaznika Škole rezervnih oficira za 141 odsto.
"Na dobrovoljnom služenju vojnog roka prosek plate do sada je bio 20.968 dinara za vojnika, 22.000 za razvodnika i 23.000 za desetara. Polaznici Škole rezervnih oficira su imali oko 15.881 dinar prosečno. Nova mesečna plata biće 34.766 dinara za vojnika, 36.504 dinara za razvodnika, 38.000 za desetara i 38.000 za polaznika škole rezervnih oficira, što je veoma značajno povećanje", naveo je Stefanović.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 14
g pen
Dzoni
Ja stvarno ne znam u kojoj si ti vojsci sluzio...... Koja osnovna znanja?!?!?!?!? Skupljanja lisca po ceo dan? Asovom kopanja PP pojasa u krugu kasarne usred avgusta na 40 stepeni? Gulenje straze na +35 ili -15 gde stojim tako na nekoj cuki na ivici sume i gledam u daljinu 2 sata.... Znanje koriscenja poljske tel. centrale? Razvlacenja kabla sa motalicom na ledjima, i na kraju samo motalicu prebacim napred i opet sve to namotavam?!? Ustajanja u 5 i onda otpadanja po ceo dan..
>biti ce mu lakse jer ima osnovno znanje obrane svoje zemlje i naroda.
Koje osnovno znanje? Za godinu dana vojske, jedan pesadijski teren, gde sve sto sam naucio je da kopam rupu, da trcim pod zastitnom maskom i bacam se desno u prasinu kad vodnik vikne "atomski sleva"?!?! Jedno bojevo gadjanje, ni okvir ceo nisam ispalio, bacio jednom bombu, ispalio 2 puta tromblonsku minu. I to je sve. Al sam pripremljen... Vojska je besmislena to svako ko je sluzio vojsku zna. Izgubljenih 12 meseci. Jedina korist od vojske je bila kod mene ko se ogrebao za kurs vozaca kamiona u Beloj Crkvi, jer su dobijali C kategorije i posle vojske odose u sofere. E to je jedino bilo korisno u vojsci.
Hm...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar