ANKETA: Da li je razgovor Đilasa sa Vučićem štetio opoziciji?
Razgovor predsednika Srpske napredne stranke Aleksandra Vučića i predsednika Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa izazvao je burne reakcije.
Dvojica partijskih lidera sastala su se u ponedeljak, a Đilas je zatražio da se novi izbori u Beogradu održe do kraja ove godine.
Po rečima predsednika SSP-a, Vučić će do kraja nedelje saopštiti svoj stav.
Ovo je izazvalo burne reakcije, koalicioni partner Vuk Jeremić iz Narodne stranke rekao je da je odlazak kod Vučića štetan korak sa nesagledivim posledicama, dok su potencijalni partneri u Beogradu iz Ne davimo Beograd poručili da je "saradnja Đilasa i Vučića izdaja građana".
Još uvek nisu saopšteni izborni rezultati za Beograd, a opozicija je primirila "strasti" nakon početnog slavlja i praktičnog proglašenja pobede, dok su Vučiću u stranci rekli da imaju većinu u prestonici.
U anketi pred vama recite nam da li je razgovor Đilasa sa Vučićem naneo štetu opozicije kada je reč o poverenju građana, a u komentarima možete da obrazložite svoj stav.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Ministri Srbije i Rusije pričali i o lečenju onkoloških pacijenata "najsavremenijim ruskim lekovima"
19.06.2025.•
0
Ministri Srbije i Rusije razgovarali su u Sankt Peterburgu o saradnji u zdravstvu.
Hrvatski evroposlanici: Kandidate za EU zasebno ocenjivati, Srbija nazaduje
19.06.2025.•
2
Poslanici Evropskog parlamenta iz Hrvatske ukazali suna značaj politike proširenja Evropske unije (EU), ali su ocenili da zemlje kandidati treba da napreduju ka članstvu u skladu sa zaslugama.
Dragoslav Bokan predsednik UO Narodnog pozorišta: Put od vođe paramilitarne formacije do pozorišta
19.06.2025.•
17
Režiser Dragoslav Bokan je imenovan za predsednika Upravnog odbora Narodnog pozorišta u Beogradu, objavljeno u Službenom glasniku.
Analiza britanskog Ekonomista: Vučić je uznemiren, nije uspeo da uguši proteste
19.06.2025.•
9
Sa završetkom akademske godine, studenti moraju da biraju da li će diplomirati ove godine ili će rizikovati u svom nastojanju da sruše Aleksandra Vučića.
Policija intenzivno kontroliše vozače: U tri dana zadržano 100 pijanih i 30 drogiranih
19.06.2025.•
3
Saobraćajna policija tokom nedelje intenzivno sprovodi kontrolu saobraćaja, u okviru međunarodne Roadpol akcije.
Slučaj "Ribnikar": Žalbe na presudu podneli i osuđeni i tužilaštvo
19.06.2025.•
0
Sednica Apelacionog sudskog veća povodom žalbi na presudu u krivičnom postupku za "Ribnikar" biće nastavljena u petak, 20. juna.
Ministarstvo prosvete: Najveći broj škola završio školsku godinu, neki će u julu
19.06.2025.•
4
Analiza ministarstva prosvete pokazuje da je najveći procenat osnovnih i srednjih škola nastavnu godinu okončao i pre termina koji su predviđeni izmenama školskih kalendara za osnovne i srednje škole.
Beogradski fakulteti pred zatvaranjem zbog računa: Država neće da pomogne dok traju blokade
19.06.2025.•
49
Četiri beogradska fakulteta ugrožena su zbog neizmirenih finansijskih obaveza, dok nekima od njih preti i zatvaranje ukoliko država do kraja juna ne izmiri dugovanja.
"Ne damo Jadar" podnelo krivičnu prijavu protiv Rio Tinta, najavljuju i tužbu Evropskom sudu
19.06.2025.•
7
Udruženje "Ne damo Jadar" podnelo je krivičnu prijavu protiv kompanije Rio Tinto tužilaštvu u Loznici zbog curenja bušotine na privatnoj njivi.
Uhapšeno 19, traga se za desetoro zbog pranja novca: Oštetili budžet za 40,4 miliona
19.06.2025.•
7
Policija je uhapsila 19 osoba, dok se za još deset traga, zbog sumnje da su poreskom prevarom, utajom i pranjem novca oštetili budžet Srbije za više od 40,4 miliona dinara.
Ažuriran spisak fakulteta kojima je odobrena nastava na daljinu
19.06.2025.•
5
Nacionalno telo za akreditaciju i obezbeđenje kvaliteta u visokom obrazovanju (NAT) ažuriralo je spisak visokoškolskih ustanova koje su dobile saglasnost za izvođenje nastave na daljinu.
Nakon rasprave na Tiktoku pijan i drogiran kolima usmrtio meštanina Mladenovca
19.06.2025.•
1
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv V. B. (46) zbog sumnje da je 24. januara, nakon verbalne rasprave na društvenoj mreži Tiktoku, ubio u Mladenovcu Ž.K. motornim vozilom.
Od jula primena Alimentacionog fonda: Šta to znači za samohrane, a šta za neodgovorne roditelje?
19.06.2025.•
11
U Srbiji će krajem juna stupiti na snagu novi Zakon o ostvarivanju prava iz Alimentacionog fonda koji bi trebalo da donese olakšanje za brojnu decu čiji roditelji ne ispunjavaju obavezu izdržavanja.
Advokat o milionskoj imovini ministara: Poreska uprava bi odmah trebalo da pokrene istragu
19.06.2025.•
17
Advokat Vladimir Terzić izjavio je da bi Poreska uprava trebalo da istraži poreklo imovine svih državnih funkcionera SNS i njihovih koalicionih partnera koji su se u proteklih 13 godina obogatili.
Ništa od Skupštine Kosova ni iz 34. pokušaja
19.06.2025.•
0
Poslanici Skupštine Kosova ni iz 34. pokušaja nisu izglasali predlog za formiranje komisije za tajno glasanje za izbor predsednika parlamenta.
VIDEO Prvi put na srpskoj železnici: Pojedini vozovi će imati biznis klasu
19.06.2025.•
10
"Srbijavoz" bi za oko godinu, godinu i po dana trebalo da dobije dvadesetak kola u kojima će prvi put na srpskoj železnici pored sedišta prvog i drugog razreda postojati i biznis klasa.
Šta planiraju studenti za Vidovdan: Moguća blokada vitalnih puteva do ispunjenja zahteva
19.06.2025.•
69
Među planovima sa studentskih plenuma fakulteta u blokadi u Beogradu za veliki protest najavljen za 28. jun je i blokada auto-puta kod Mostarske petlje, odnosno Gazele.
Ivan Bulajić više nije na čelu "Srbijavoza"
19.06.2025.•
3
Ivan Bulajić više nije vršilac dužnosti direktora "Srbijavoza".
Darija Kisić dobila još jednu funkciju: Sada je i na Institutu za primenu nuklearne energije
19.06.2025.•
10
V. d direktorka Instituta za virusologiju, vakcine i serume "Torlak" Darija Kisić imenovana je od strane Vlade za predsednicu Upravnog odbora Instituta za primenu nuklearne energije INEP.
Koliko nas košta angažovanje Bolta za Ekspo nije poznato, a on neće biti jedino promo lice
19.06.2025.•
4
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić predstavio je Juseina Bolta kao promotivno lice "Ekspo 2027" i tom prilikom istakao da će ova specijalizovana izložba biti najveća svetska manifestacija te godine.
Komentari 19
Sergej
Vanzemaljac
Razgovarati se mora
To je jedina opcija za normalizovanje ove napacene zemlje
waffer
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar