
Dojava o bombi stigla u bolnicu u Srbiji, niko nije otvarao mejl dva dana
Dojava o bombi bila je pristigla i u jednu bolnicu u Srbiji, ali se to nije saznalo odmah, jer niko nije otvarao mejl dva dana.

Foto: Pixabay
To je, gostujući na TV Prva, rekao ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin, ne otkrivši o kojoj bolnici i u kom mestu se čitav slučaj dogodio.
Po njegovim rečima, stigla je dojava o bombi, ali niko od zaposlenih nije otvorio mejl dva dana. Tek kad su to učinili, pozvali su policiju.
Vulin je naveo da je u brojnim mejlovima o dojavama kao razlog navođeno da su bombe postavljene jer Srbija nije uvela sankcije Rusiji.
"Ali, da uvedemo sankcije Rusiji, mislite da pretnje ne bi stigle sa druge strane? U velikim zemljama, Rusiji, Americi... postoji epidemija ovakvih dojava. To je, jednostavno, nešto sa čime morate da živite, a na nama je da uradimo maksimalnu preventivu, ono što je do nas. Ipak, u jednom danu da pregledamo nekoliko hiljada objekata, fizički nije moguće", rekao je Vulin.
Čitava ova situacija neodoljivo podseća na satirični tekst koji je objavio portal Njuz.net. Kako su objavili pre nekoliko dana, dojava o bombi je propala jer se u opštini niko nije javio na telefon.
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Korona u Srbiji: 749 novozaraženih, dve osobe preminule
03.07.2022.•
0
U poslednja 24 sata, u Srbiji su dve osobe preminule od posledica korona virusa, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja covid19.rs.
Nekoliko malih saveta ako planirate kupovinu stana
03.07.2022.•
3
Ako planirate da kupite stan, postoji lista stvari koje bi trebalo da proverite pre same kupovine.
Tadić za "Boston Herald": Konflikt u Ukrajini pokazao dvostruke standarde Zapada prema Srbiji
03.07.2022.•
4
Predsednik Socijaldemokratske stranke i bivši predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je da je konflikt u Ukrajini pokazao nedoslednost zapadne politike.
Upoznajte Miroslava Čučkovića: Od kritičara naprednjaka do "Vučić je strpljiv, sposoban i dobar"
03.07.2022.•
5
Posle sedam godina članstva u SNS Miroslav Čučković, aktuelni predsednik opštine Obrenovac, postao je gradski menadžer Beograda u timu takođe preletača u redove naprednjaka, Aleksandra Šapića.
Samo dizajn i štampanje turističkih vaučera košta građane 9,9 miliona
03.07.2022.•
3
Izradu dizajna i štampanje 300.000 turističkih vaučera Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija platiće 9,9 milona dinara, što je oko 84.000 evra.
Doživotni zatvor za vozače koji ubiju nekog u saobraćaju: Dobra ili suviše radikalna mera?
03.07.2022.•
43
Nedavna vest da će u Velikoj Britaniji biti izmenjen zakon tako da onaj ko skrivi nesreću sa smrtnim ishodom dobije doživotni zatvor, izazvala je polemike i u Srbiji.
FOTO: Vučić objavio ovonedeljnu pobedničku fotografiju Srbije
03.07.2022.•
4
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je pobedničku fotografiju ove nedelje u okviru konkursa "Naša najlepša Srbija", a autor je Budimir Jovanović.
Joksimović: Kada Srbija uđe u EU, moraće da uskladi svoju politiku
03.07.2022.•
54
Ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović izjavila je da će Srbija, kada postane članica EU, morati da bude usklađena sa politikom EU kada je reč o uvođenju sankcija Rusiji.
Cene ogrevnog drveta i dalje "divljaju": Potražnja ogromna, sve se rasproda za tren
03.07.2022.•
11
Cene ogrevnog drveta nastavljaju da rastu, pa se u ovom trenutku u većini gradova za kubik ogrevnog drva plaća oko 80 evra.
Troškove zakupa stana sve teže podnose i studenti - više od polovine nema da izdvoji više novca
03.07.2022.•
1
Najveći broj studenata, njih 53,7 odsto, neće biti u mogućnosti da izdvoji više novca za zakup nekretnine u kojoj će stanovati u narednoj školskoj godini.
Upozorenje "Sloge": Srbija će postati balkanska kolonija robova i Eldorado za svetske šarlatane
03.07.2022.•
5
Sindikat "Sloga" ukazao je da Srbija ne treba da postane koloninja jeftine radne snage.
Građani troše više uprkos rastu cena - tri su razloga
03.07.2022.•
11
Bilo da govorimo o hrani, odeći ili obući, restoranima ili putovanjima, cene proizvoda i usluga u maju su u proseku veće 1,2 odsto u odnosu na prethodni mesec.
Balkan u čekaonici EU, "Srbija talac sopstvene političke neodlučnosti"
02.07.2022.•
20
"Čekaonica bez rezultata", tako aktuelni pristupni proces Zapadnog Balkana Evropskoj uniji ocenjuje Pol Mekarti predstavnik američkog nevladinog Međunarodnog republikanskog instituta (IRI).
Prvi među nejednakima: Vučić na kampanju potrošio skoro 14 puta više nego Ponoš
02.07.2022.•
19
U trci za pobedu u prvom krugu predsedničkih izbora Aleksandar Vučić je na kampanju potrošio čak šest miliona evra.
AMSS: Zbog turističke sezone zadržavanja na graničnim prelazima do dva sata
02.07.2022.•
0
Zbog početka letnje turističke sezone, zadržavanja za putničke automobile na graničnim prelazima sa Mađarskom, Hrvatskom, Bugarskom i Severnom Makedonijom danas su od 45 minuta do dva sata.
Dojave o bombama u medijima bile lažne, zaposleni se vratili na radna mesta
02.07.2022.•
0
Radio-televiziji Srbije tokom dana je bilo dojavljeno da je u zgradi RTS-a postavljena bomba. Nakon kontradiverzionog pregleda zgrade utvrđeno da je dojava bila lažna.
Vozač pod dejstvom alkohola oborio muškarca (70) i ženu (68) na pešačkom prelazu
02.07.2022.•
1
Beogradska policija podneće krivičnu prijavu protiv 26-godišnjeg vozača koji je na pešačkom prelazu oborio dve osobe, saopšteno je danas.
Korona u Srbiji: Troje preminulo, više od 800 novozaraženih
02.07.2022.•
2
U poslednja 24 sata tri osobe su preminule od posledica koronavirusa u Srbiji, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja covid19.rs.
Nedimović o zalihama pšenice: Država će reagovati ako neko pokuša špekulantski da se ponaša
02.07.2022.•
4
Nije vreme za špekulantsko ponašanje, nije tačno da Srbija ima 700.000 tona pšenice u skladištima, nego 60-70 posto manje od toga, izjavio je danas Tanjugu ministar poljoprivrede Branislav Nedimović.
Veronauku pohađa 60 odsto đaka, veroučitelji ne podležu stručno-pedagoškom nadzoru
02.07.2022.•
28
Nedavna objava patrijarha Porfirija na društvenim mrežama ponovo je otvorila pitanje statusa veronauke u školama.
RTS, RTV i Tanjug dobili dojave o bombama
02.07.2022.•
1
Radio-televizija Srbije, Radio-televizija Vojvodine i Tanjug dobili su dojave o navodno postavljenim ekspolizivnim napravama u radnim prostorijama.
Komentari 22
Roko
Dr.Nebojša
Mile
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar