Kurti: Vučić već prekršio Sporazum o normalizaciji

Aljbin Kurti optužio je danas predsednika Srbije Aleksandra Vučića da je prekršio Sporazum o normalizaciji.
Kako je naveo, Vučić je to učinio izjavom da će se protiviti članstvu Kosova u Ujedinjenim nacijama što je u suprotnosti sa članom 4. Sporazuma o putu ka normalizaciji između Kosova i Srbije.

"Predsednik Srbije obećao je sinoć da će se protiviti članstvu Kosova u UN. Ovo je predstavljalo jasno kršenje člana 4. predloga EU. Normalizacija odnosa je moguća samo ako obe strane pregovaraju u dobroj veri. Srbija je, po svemu sudeći, odlučila da to ne radi", rekao je Kurti.

Kurti i Vučić dogovorili su se 27. februara u Briselu da neće biti dodatnih razgovora u vezi sa evropskim Sporazumom o putu ka normalizaciji između Kosova i Srbije ali, kako tvrde, nisu stavili potpise na taj dokument.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Marko

    02.03.2023 08:30
    Krsenje ustava R.Srbije
    @Sremac N
    Nece jer je ZSO protivustavna. Covek nam stiti Ustav Republike Srbije za razliku od Ace Srbina koji narusava teritorijalnu celinu drzave.
  • Dejan

    02.03.2023 07:43
    Farsa
    Nakon sto Vam je podigao carinske punktove na Jarinju i Brnjaku, predao Gazivode,elektroprivredu, priznao licne karte i registarske tablice, krsi sporazum o normalizaciji, bas je veliki rodoljub i patriota nema sta.
  • Карадаг

    01.03.2023 22:25
    Свака битка завршена давно само никад за Косово равно!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Sandžačka demokratska partija se sprema za izbore

Sandžačka demokratska partija Novog Pazara usvojila je na večerašnjoj sednici odluku da formira izborni štab za predstojeće izbore, saopšteno je posle sednice Gradskog odbora u proširenom sastavu.