Oružje koje su građani u proteklih nedelju dana predali policijskim stanicama širom Srbije, prikazano je danas u Duvaništu.
Ovom prikazu prisustvovali su predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predstavnici MUP-a.
Tom prilikom rečeno je da su građani od 8. maja do danas predali oko 13.500 komada oružja i oko 2.000 komada raznih minsko eksplozivnih sredstava. Među oružjem predatom policijskim stanicama bilo je i oko 1.750 raznih ručnih bombi, granata i ručnih bacača.
Kako je Vučić rekao, dobar deo toga će biti poslat u "Zastavu" da se pravi novo oružje. Minsko-eksplozivna sredstva idu u Tehničko-remontni centar Kragujevac.
Kako je rekao, najviše je prikupljeno u Beogradu, ali proporcionalno broju stanovnika najviše je prikupljeno u Novom Sadu, Šapcu i Sremskoj Mitrovici.
Inače, akcija predaje oružja, što legalnog, što nelegalnog, trajaće do 8. juna, i tokom tog perioda oni koji ga donesu u policijsku stanicu, ili pozovu službenike da dođu po njega, neće snositi nikakve posledice za to niti će morati da dokazuju poreklo oružja.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Malo pre ma pinku je predsednik bio i potvrdio taj broj,gde je dodao da oko 50% potice od legalno vracenog i 50% od ilegalnog .Ilegalno oruzje je stiglo sa ljudima sa ratista koje je menjalo vlasnike,bfe su ga kriminalne grupe kupovale.Sad je vraceno i legalno oruzje iz dva razloga,najavljno je da to oruzje mora imati posebnu metslnu sosku sa specijalnom bravom,sto ce vlasnika kostati desetak hiljada dinara.Mnogi rotelji predaju svoje legalno oruzje,bas zbog svoje dece.Vlasnici legalnog oruzja berujem da su starije dobi,i hoce da se toga otarase,deca otisla napolje ili u gradove.To je trebalo davno sprovesti,jer se znalo da promet oruzja ima sledbenike pogotovo u kriminalu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Srpska policija rano jutros uhapsila je Krunoslava Fehira, koji je ključni svedok na suđenju Branimiru Glavašu osumnjičenom za ratne zločine u Osjeku 1991. godine.
U osnovnim školama koje tokom školske 2024/25. godine nisu imale obustavu nastave sutra počinje letnji raspust, dok za škole koje zbog obustave nisu ispunile plan, nadoknada traje do 20. juna.
Predsednik Narodne stranke Vladimir Gajić izjavio je da je u kampanji te stranke pod nazivom "U ime naroda! Za smenu Zagorke Dolovac!" prikupljeno više od 15.000 potpisa podrške građana.
Visoke cene ranog voća i povrća na pijacama posledica su niskog roda prouzrokovanog vremenskim uslovima, a proizvođači testiraju tržište sa cenama po kojima nude svoje proizvode.
Skupština Kosova na današnjem, 32. nastavku zasedanja, odnosno tačno dva meseca od početka konstituivne sednice, nije formirala izbornu komisiju, zbog čega je sednica prekinuta.
Izbori u Zaječaru i Kosjeriću pokazali su da Aleksandar Vučić jedva drži svoje glasačko telo na okupu, dok su se s druge strane apstinenti angažovali i izašli na izbore - da glasaju protiv njega.
Ispred "studenata koji žele da uče" novinarima se juče obratio Vladimir Balać, uz prisutvo Miloša Pavlovića, i to prilikom rekao da studenti u blokadi žele na Vidovdan da očiste takozvani Ćacilend.
Saobraćajna policija će od ponedeljka, 16. juna do nedelje, 22. juna pojačano kontrolisati saobraćaj, pre svega da li vozači voze pijani ili drogirani.
Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu uvela je na Portalu eUprave novu uslugu, digitalnog asistenta zasnovanog na veštačkoj inteligenciji.
"Vidovdan je naš najvažniji dan, koji će postojati dok je Srba i Srbije", ističe Aleksandar Vučić otkako je postao predsednik, pominjući često taj datum kao rok za završetak ili početak nekog posla.
Zagorki Dolovac je plata za funkciju vrhovnog javnog tužioca u aprilu povećana za 70.000 dinara pa sada iznosi 603.228 dinara, što je izazvalo negodovanje šire javnosti.
Preduzeće "FSS stadioni", osnovano krajem 2023. godine da bi se bavilo upravljanjem stadionima koji su izgrađeni u Leskovcu, Zaječaru i Loznici, ostvarilo je prošle godine gubitak od milion evra.
Komentari 14
Imre
M.
Gore
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar