
Dvojici Srba osumnjičenim za ratne zločine na Kosovu određen jednomesečni pritvor
Osnovni sud u Prištini odredio je pritvor od 30 dana dvojici uhapšenih Srba zbog sumnje da su počinili ratni zločin u opštini Istok tokom rata na Kosovu 1999. godine.
.jpg)
Foto: 021.rs (ilustracija)
Za manje od 24 sata na Kosovu su uhapšene dve osobe koje se terete za ratni zločin u opštini Istok 1998-1999. Nakon preksinoćnog hapšenja M. P. na Merdaru, novo je izvršeno juče u Istoku – uhapšen je Ž. Z. Advokati potvrđuju da je reč o srpskom povratniku, odnosno raseljenom licu, navodi KoSSev.
Oni su danas, kako je i najavljeno u 10 časova izvedeni pred tužioca, uz pratnju svojih advokata.
Nije pomoglo ni to što su branioci tužiocu predlagali druge mere osim pritvora, a najavili su sutra i podnošenje žalbe na meru pritvora.
U pitanju je intencija koja se ponavlja iz predmeta u predmet, iz godine u godinu, kaže za KoSSev jedan od advokata Nebojša Vlajić, nakon današnjeg pojavljivanja u sudu.
"Javni tužilac tvrdi da je određivanje pritvora neophodno i da mora da se odredi pritvor, jer postoji velika opasnost od bekstva. Naveo je nekoliko predmeta gde pritvor nije određen, koji nama nisu poznati, ali oni ne mogu da se vode jer su okrivljeni pobegli. Mi smo naveli mnogo više predmeta gde pritvor nije bio određen i niko nije pobegao, i ništa loše po krivični postupak se nije desilo. Predložili smo alternativne mere, od kućnog pritvora, do predaje dokumenata ličnih, čak i jemstvo, ali je sud odlučio da odredi pritvor. Mi ćemo žalbu izjaviti i videćemo kako će se predmet razvijati dalje", kazao je Vlajić.
Kancelarija za KiM je juče iznela nekoliko detalja. Sada uhapšeni Ž.Z. 2017. godine se vratio u Istok, u selo Ljubožde i on od tada nije napuštao svoj dom, navode. Uhapšen je za ratni zločin u Ljuboždi. Kako su pojedini mediji javili, devedesetih je bio komandir podstanice policije u selu Rakoš.
Na prelazu Merdare prekjuče je u kasnim popodnevnim satima uhapšen Srbin M. P. kojem se na teret stavljaju ratni zločini počinjeni u Istoku.
U pitanju je, prema podacima iz Kosovske policije, nekadašnji načelnik jugoslovenske milicije u Istoku. On se tereti za ratni zločin počinjen na području ove opštine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Ko je Mladen Nenadić, tužilac "koji se odmetnuo od države"
01.08.2025.•
4
Kako je Mladen Nenadić prešao put od "politički kontrolisanog tužioca" do glavne mete Aleksandra Vučića i njegovih tabloida.
Sandžačka demokratska partija se sprema za izbore
01.08.2025.•
0
Sandžačka demokratska partija Novog Pazara usvojila je na večerašnjoj sednici odluku da formira izborni štab za predstojeće izbore, saopšteno je posle sednice Gradskog odbora u proširenom sastavu.
Dobromirov o hapšenjima TOK: Bojim se da je u pitanju još jedan igrokaz, korupcija veća od 100 miliona dolara
01.08.2025.•
2
Član Anketne komisije za ispitivanje odgovornosti za urušavanje Železničke stanice Dušan Dobromirov ocenjuje da su hapšenja po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal "još jedan igrokaz i skretanje pažnje javnosti".
Ukinut pritvor osmorici muškaraca u Novom Pazaru, jednom izrečena zabrana napuštanja stana
01.08.2025.•
2
Osnovni sud u Novom Pazaru ukinuo je osmorici uhapšenih pritvor, dok je jednom pritvor zamenio zabranom napuštanja stana.
Evropske demokrate: Evropa da stane uz građane Srbije koji zahtevaju istinu i odgovornost
01.08.2025.•
2
Evropska demokratska partija ukazala je na to "da rukovodstvo Srbije, počevši od predsednika Aleksandra Vučića, nastavlja da izbegava odgovornost za smrtonosni pad nadstrešnice u Novom Sadu".
VIDEO Komemorativni skup u Beogradu: "Svi smo ispod nadstrešnice"
01.08.2025.•
1
Nekoliko hiljada studenata i građana blokiralo je raskrsnicu Nemanjine i Ulice Savski trg, nedaleko od stare zgrade Železničke stanice u Beogradu, u okviru obeležavaja devet meseci od pada nadstrešnice u Novom Sadu.
Reakcije struke, javnosti i opozicije na hapšenja i takozvani "tužilački državni udar"
01.08.2025.•
3
Predstavnici sindikata pravosuđa, građanskih organizacija i opozicije različito su ocenili hapšenje 11 osoba zbog sumnje na koruptivne radnje na železnici, ali i navode tabloida o navodnom "tužilačkom državnom udaru".
MUP: Lažne SMS poruke o prekoračenju brzine, građani da budu oprezni
01.08.2025.•
2
Ministarstvo unutrašnjih poslova upozorilo je građane da je u toku fišing prevara koja se distribuira preko SMS poruka o navodno izrečenim kaznama za prekoračenje brzine.
Vučić tvrdi da "neki tužioci pokušavaju da ga uhapse", ne zna da li će Dodik moći da dođe u Sremske Karlovce
01.08.2025.•
61
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nije želeo da komentariše hapšenje 11 osoba po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal povodom finansijske istrage modernizacije i rekonstrukcije pruge Novi Sad -Subotica-Kelebija.
Sandžački muftija podržao građanski protest u Novom Pazaru
01.08.2025.•
3
Muftija Sandžački Islamske zajednice Srbije Muhamed Demirović pozvao je vernike i građane da svojim prisustvom podrže protest i zahtev da uhapšeni pre dva dana ispred Državnog univerziteta u Novom Pazaru budu oslobođeni.
Novi šef Delegacije EU u Srbiji Andreas fon Bekerat: Veliki ljubitelj srpske košarke i evropskih vrednosti
01.08.2025.•
0
Novi šef Delegacije EU Andreas fon Bekerat izjavio je da mu je čast što preuzima tu poziciju, te da se u Srbiji raduje građanima, prirodi, hrani, tradiciji i kulturi i sportu.
Preminuo novinar Aleksandar Tanasijević
01.08.2025.•
0
Novinar i višedecenijski član Udruženja novinara Srbije Aleksandar Tanasijević (94) preminuo je u Pančevu, saopštilo je Udruženje novinara Srbije.
Dačić kaže da su akustični uređaji "LRAD" vraćeni u magacin: MUP želi da ih proda ili ponudi aerodromu
01.08.2025.•
15
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je da su akustični uređaji "LRAD" na njegovo naređenje vraćeni u magacine.
MUP: Prevara na Fejsbuku u kojoj je zloupotrebljen premijer Macut
01.08.2025.•
7
MUP je upozorio građane da je na Fejsbuku identifikovana nova sofisticirana investiciona prevara u okviru koje je zloupotrebljen lik premijera Đura Macuta.
Goran Vesić operisan rano jutros
01.08.2025.•
19
Bivši ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić primljen je juče hitno u bolnicu.
Kompanija Ringier raskinula ugovor sa Ivanom Ivanovićem
01.08.2025.•
26
Novinar i voditelj Ivan Ivanović saopštio je da se prekida emitovanje emisija "Veče sa Ivanom Ivanovićem" i "Četiri i po muškarca sa Ivanom Ivanovićem" na Blic televiziji.
Macut: Kao društvo u ovom trenutku nismo zreli za vanredne izbore
01.08.2025.•
34
Premijer Srbije Đuro Macut izjavio je da "kao društvo u ovom trenutku nismo zreli za vanredne parlamentarne izbore, jer su strasti podignute i nemamo protivtežu u standardnim partijama".
DNEVNI KVIZ: Deset pitanja - za kraj radne nedelje
01.08.2025.•
13
Za kraj radne nedelje još jedan 021.rs dnevni kviz.
U gradovima Srbije danas okupljanja uz pitanje: "Ko je kriv?"
01.08.2025.•
1
Studenti i građani danas će, osim u Novom Sadu, komemorativnim i protestnim skupovima i u drugim gradovima obeležiti devet meseci od pada nadstrešnice novosadske železničke stanice.
Olivera Kovačević: Smenjena sam zbog podrške studentima i što sam tužila Vučića
01.08.2025.•
21
Olivera Kovačević smenjena je sa mesta supervizorke i urednice festivala Pesma za Evroviziju, odlukom generalnog direktora Radio-televizije Srbije Dragana Bujoševića.
Profesor Filozofskog fakulteta: Ne može biti poništen prijemni zbog pitanja koje se vlasti ne dopada
01.08.2025.•
28
Profesor beogradskog Filozofskog fakulteta Oliver Tošković kaže da ne može biti poništen prijemni ispit na tom fakultetu zbog jednog pitanja koje se ministru prosvete i političkoj opciji koju podržava ne dopada.
Komentari 1
ILIJA BOSNIĆ
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar