"Niste svesni koliko je važan ovaj projekat, to su svesni roditelji koji su tragali za svojom decom. Hajde da radimo još više, da podržimo našu decu", rekao je direktor Centra za nestalu i zlostavljanu decu Igor Jurić na svečanosti u Palati Srbije u Beogradu, kojoj prisustvuje i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Podsećajući na tragediju u Osnovoj školi "Vladislav Ribnikar," kad je dete pucalo i ubilo decu, Jurić je rekao da je činjenica da smo kao društvo zakazali i da je krivica na svima nama.
On je istakao da je centar koji vodi, imao veliko razumevanje državnog vrha, zahvalivši na prvom mestu Vučiću, i naveo da su razgovarali kao otac sa ocem.
Jurić je naveo je i da je ovo prvi takav sistem u regionu.
Prema njegovim rečima, predviđen je i rad sa decom koja imaju problema u ponašanju u centru u Novom Sadu, obećavajući ministarki zdravlja da će opravdati poverenje.
Kako su ranije pisali mediji, policija će odlučivati o aktiviranju sistema po proceni, kad dobije prijavu, osim kad se aktivira automatski - ako je nestalo dete životno ugroženo, decu sa invaliditetom do 18 godina i mlađe od sedam godina.
U obaveštavanja su uključeni mediji, koji će prekidati emitovanje redovnog programa, sa slikom nestalog deteta i informacijama kao što je mesto gde je poslednji put viđeno. Takođe će i mobilni operateri slati ove poruke svojim korisnicima.
Poruke će emitovati i "Putevi Srbije", Aerodrom "Nikola Tesla", autobuske i železničke stanice.
Previđena je i druga faza koja uključuje i širi krug obaveštavanja kao što su tržni centri, društvene mreže.
Sistem, koji u svetu funkcioniše pod nazivom Amber alert, nazvan je po devetogodišnoj devojčici iz Teksasa Amber Hagerman koja je oteta i ubijena.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Ministarka industrije, preduzetništva, trgovine i inovacija Kosova na dužnosti Mimoza Kusari-Ljilja objavila je danas da je zvanična Priština uvela nove antidamping mere za uvoz semenske pšenice.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozdravio je danas u Tivtu predlog predsednika Francuske Emanuela Makrona i kancelara Nemačke Fridriha Merca o ubrzanju integracije zemalja kandidata za članstvo u Evropskoj uniji.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen na Samitu u Tivtu na pitanje o evropskom putu Srbije, izjavila je da je "vrlo jasno da se proces pristupanja zasniva na zaslugama".
Četrdesetogodišnji muškarac iz Beograda uhapšen je zbog sumnje da je, u poslednje tri godine, uz upotrebu vatrenog oružja iz prodavnica dva trgovinska lanca otuđio više od 1,7 miliona dinara, saopšteno je danas.
Nakon što je 87 muškaraca koji su čarter letom u sredu sleteli u Tivat deportovano u Srbiju od strane crnogorskih bezbednosnih službi jer su označeni kao bezbednosna pretnja, postavlja se pitanje koliko je sve koštalo.
Šef Delegacije Evropske unije u Srbiji Andreas fon Bekerat izjavio je da EU od Srbije očekuje sprovođenje zajedničkih vrednosti i usklađivanje sa spoljno-bezbednosnom politikom Unije.
Odbor Skupštine Srbije za evropske integracije prihvatio je Predlog zakona o merama za smanjenje troškova postavljanja elektronskih komunikacionih mreža vrlo viskog kapaciteta, koji je podnela Vlada Srbije.
U istrazi o ubistvu Aleksandra Nešovića do sada je uhapšeno ukupno 13 osoba, među kojima je i vlasnik restorana "27" Nenad Lukić, protiv kojeg se vodi istraga za krivično delo neprijavljivanje krivičnog dela i učinioca.
Govoreći o Samitu "Evropska unija - Zapadni Balkan" koji se održava u Tivtu, univerzitetski profesor u penziji Čedomir Čupić je rekao da je izuzetno značajan za Crnu Goru, te da "Vučić to ne može da podnese".
Marko Todorović iz Centra za evropsku politiku smatra da je zaoštravanju odnosa između Beograda i Podgorice doprinelo to što "srpskoj strani nije drago što je Crna Gora poodmakla u kontekstu evropskih integracija".
Šta je bio cilj dolaska 87 putnika, odnosno muškaraca u Tivat, koji su istog dana vraćeni u Srbiju uz objašnjenje da predstavljaju bezbednosni rizik - i dalje nije poznato.
Komentari 22
David Kovacevic
Wolfie
Hm
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar